Miasto pomoże z mieszkaniem. Nowy dział w ZGM

0
1083
blok

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej otwiera nowy dział, który ma sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Dział Zamiany Mieszkań, będzie mieścił się przy ul. Zjednoczenia 10 w Zielonej Górze. Jego głównym zadaniem będzie pośredniczenie w dokonywaniu zamiany mieszkań.

Zamień mieszkanie z pomocą ZGM

Dział Zamiany Mieszkań to odpowiedź miasta na potrzeby mieszkańców. Jego zadaniem będzie pośredniczenie w zamianie mieszkań, jeśli co najmniej jeden z zamienianych lokali należy do zasobu mieszkaniowego miasta Zielona Góra. Jak informuje Urząd Miasta, program powstał z myślą o mieszkańcach, którzy:
– Pragną poprawić warunki bytowe
– Zamierzają dostosować wysokość opłat do swoich możliwości finansowych
– Chcą uregulować swoje zadłużenie

Taka dobrowolna zamiana lokali ma na celu poprawienie warunków mieszkaniowych, sytuację życiową lokatorów, jak również pomóc przy całkowitej spłacie zadłużenia.

  • likwidacja dysproporcji pomiędzy powierzchnią lokali mieszkalnych zajmowanych przez lokatorów zasobów komunalnych,
  • ilością osób w nich zamieszkujących a dochodami ich gospodarstw domowych,
  • możliwość bieżącego regulowania opłat, związanych z najmem lokalu,
  • poprawa warunków mieszkaniowych najemców zasobów komunalnych, a także zmniejszenie liczby dłużników.

Dział Zamiany Mieszkań prowadzi bazę danych o lokalach mieszkalnych. Dzięki temu posiada bazę ofert zamiany mieszkań. Sama baza danych zależna jest od mieszkańców i chęci zgłoszenia ich mieszkania. Baza działa od połowy grudnia 2017, w tej chwili widnieje 35 ofert zamiany mieszkań. Oferty znajdują się na stronie www.gm.zgora.pl  w zakładce “oferty zamiany mieszkań”. To, czy mieszkanie uda się zamienić zależy od tego, czy będzie lokal odpowiadający tym, którzy chcą zamiany.

W celu sporządzenia oferty, aby trafić do bazy danych, należy wraz z dowodem osobistym przyjść do siedziby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej do Działu Zamiany Mieszkań.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here