Dwie nowe ulice w Zielonej Górze otrzymają nazwy (MAPA)

0
1694
freepik.com

Podczas zbliżającej się sesji Rady Miasta (27.02), radni nadadzą nazwy ulic w dwóch obszarach mieszczących się w granicach miasta Zielona Góra. Chodzi o Łężyce i Raculę.

Mieszkańcy zdecydowali

Podczas zebrania sołectwa Łężyca (osiedla Czarkowo), które miało miejsce 28 sierpnia ubiegłego roku, mieszkańcy zaproponowali nadanie nowo powstałej ulicy, nazwy Łężyca-Projektantów. W pobliżu znajdują się ulice o nazwach Łężyca-Architektów, Łężyca-Inżynierska i Łężyca-Budowlanych – Proponowaną nazwę można uznać zatem za nawiązującą do charakteru strefy – czytamy w uchwale.

Z konieczności

Druga nazwa, zostanie nadana w Raculi, gdzie powstanie ulica Racula-Ciepła. W tym przypadku, to właściciel działek budowlanych zdecydował o nadaniu nazwy nowo powstałej ulicy. Jest to niezbędne przy ustalaniu numerów porządkowych, dla nowo budowanych domów. W pobliżu znajdują się ulice o nazwach: Racula-Zakole, Racula-Wspólna oraz Racula-Ku Słońcu. Decyzją miasta, proponowana nazwa nawiązuje do charakteru pozostałych nazw ulic, znajdujących się w okolicy.

Przypominamy, że ostatnim czasem największe kontrowersje budzi nowa nazwa ulicy II Armii. Proponowana przez wojewodę nazwa to ul. Ofiar Komunizmu. Mieszkańcy wraz z prezydentem, walczą jednak o inną nazwę (czytaj: II Armii jednak nie będzie ulicą Ofiar Komunizmu?).

fot. UM Zielona Góra
fot. UM Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here