Dwa potrącenia w dwa dni (ZDJĘCIA)

0
490
fot. KMP Zielona Góra

7 listopada doszło do potrącenia przy ul. Sulechowskiej. 28-letni kierujący jadący ulicą Sulechowską potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych dwóch mężczyzn w wieku 44 i 48 lat. – Obaj potrąceni zostali zabrani do szpitala, a zdarzenie, ze względu na obrażenia odniesione przez pieszych zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Młody kierujący opowiedział policjantom, że się zagapił i nie zauważył pieszych wchodzących na przejście. Swoje zachowanie tłumaczył policjantom zmęczeniem po całym dniu pracy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Do kolejnego potrącenia, ale tym razem rowerzystki, doszło wczoraj w okolicach Przylepu. Kierujący toyotą 60-latek, podczas manewru wyprzedzania potrącił lusterkiem jadącą rowerzystkę. Kobieta wpadła do pobliskiego rowu. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia po sprawdzeniu i ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia odstąpili od ukarania kierującego mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Kierujący tłumaczył policjantom, że został oślepiony przez samochody jadące z naprzeciwka.

Opisane przypadki to tylko niewielka część zdarzeń z jakimi codziennie mają do czynienia policjanci ruchu drogowego, dlatego przy każdej okazji bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że ostre słońce może oślepiać kierujących, a gwałtowne zmiany temperatur w okresie przejściowym mogą powodować dekoncentrację, dlatego zanim rozpoczniemy manewr wyprzedzania, omijania czy zmiany pasa bądź kierunku ruchu, upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność, a swoim manewrem nie spowodujemy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu – apeluje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here