Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaMiejskieDużo wypadków z udziałem rowerzystów. Policja podjęła działania

Dużo wypadków z udziałem rowerzystów. Policja podjęła działania

W pierwszym półroczu 2025 roku, na terenie powiatu zielonogórskiego odnotowano 7 wypadków drogowych oraz 30 kolizji z udziałem kierujących rowerami. Najwięcej tego typu zdarzeń miało miejsce na terenie Zielonej Góry.

Policyjna akcja informacyjno-kontrolna

W związku z rosnącą liczbą zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, funkcjonariusze ruchu drogowego podjęli działania mające na celu przypomnienie cyklistom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz stan techniczny jednośladów.

Podczas przeprowadzanych kontroli policjanci sprawdzają również, czy rowery, którymi poruszają się cykliści, nie pochodzą z kradzieży. To działanie ma na celu zarówno poprawę bezpieczeństwa, jak i przeciwdziałanie przestępczości związanej z kradzieżą jednośladów.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj