Drzwi garażowe segmentowe – jakie są ich wady i zalety?

0
193
fot. materiały prasowe

Segmentowe bramy garażowe są chętnie wybierane przez wiele osób. Atrakcyjny wygląd, wygoda użytkowania oraz solidność sprawiają, że ten model ma wielu zwolenników. Co powinien wiedzieć o nim inwestor planujący postawienie garażu i w jakich budynkach drzwi garażowe segmentowe będą najlepszym rozwiązaniem?

Jak zbudowane są drzwi garażowe segmentowe?

Model segmentowy składa się z poziomych lub pionowych paneli połączonych ze sobą zawiasami, które przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych zabezpieczają uszczelki. Poszczególne elementy mogą być wypełnione materiałami zapewniającymi odpowiednią termoizolację, co gwarantuje skuteczną ochronę budynku przed wychłodzeniem.

Na drzwi segmentowe garażowe o wysokim poziomie izolacji cieplnej szczególną uwagę zwracać powinny osoby poszukujące bramy do budynków ogrzewanych i garaży przylegających do domu lub znajdujących się w jego bryle. Odpowiednio dobrany model zapobiegać będzie stratom ciepła, co przekłada się na większy komfort domowników i może uchronić przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Segmentowe bramy garażowe mogą otwierać się do góry i chować pod sufitem lub rozsuwać na bok. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być w tym przypadku podyktowany dostępnym miejscem.

Drzwi segmentowe garażowe zajmują niewiele miejsca

Ponieważ zarówno w przypadku pionowych, jak i bocznych bram segmentowych skrzydło nie wysuwa się przed budynek, doskonale sprawdzą się one w garażach na niewielkiej działce czy przy krótkim podjeździe. Konstrukcja segmentowych bram garażowych montowana jest po wewnętrznej stronie budynku i w żaden sposób nie zmniejsza otworu wjazdowego, dlatego w porównaniu do modelu rozwieranego może okazać się lepszym wyborem do małego garażu.

Wygodne użytkowanie drzwi segmentowych garażowych

Na segmentowe bramy garażowe decyduje się wiele osób również ze względu na wygodę ich użytkowania. Elektryczny napęd oraz możliwość sterowania nimi bez wychodzenia z auta zapewnia komfort, a kontrolowanie ruchu bramy może odbywać się także za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie. W razie przerw w dostawie energii elektrycznej oczywiście skrzydło zamkniemy lub otworzymy ręcznie.

Jeśli w garażu nie ma drzwi bocznych, warto rozważyć montaż segmentowej bramy bocznej, a więc rozsuwanej na bok. Dzięki temu z budynku będzie można korzystać bez konieczności otwierania całego skrzydła. W przypadku bram garażowych unoszonych do góry, dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu z wmontowanymi drzwiami przejściowymi.

Bezpieczeństwo użytkowania i ochrona

Nowoczesne drzwi garażowe segmentowe mają specjalne zabezpieczenia chroniące użytkowników przed groźnymi wypadkami. Wśród nich wymienić można chociażby mechanizm blokujący zamykanie bramy po napotkaniu jakiejkolwiek przeszkody. Solidne drzwi segmentowe garażowe to również skuteczna ochrona przed złodziejami. Wykonane ze stali panele są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo producenci montują w nich mechanizmy zabezpieczające przed podważeniem, również w razie braku zasilania.

Wiele wzorów i kolorów do wyboru

Drzwi segmentowe garażowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu możliwe jest ich harmonijne dopasowanie do elewacji budynku czy architektury domu. Okleina umieszczana na panelach nadaje bramom atrakcyjnego wyglądu, a jednocześnie zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki temu drzwi segmentowe garażowe prezentują się estetycznie i zachowują swój wygląd przez długi czas.

Czy drzwi segmentowe garażowe mają jakieś wady?

Segmentowe bramy garażowe są wygodne w użytkowaniu, zapewniają odpowiednią termoizolację, chronią przed złodziejami i sprawdzą się w niemal każdym garażu. Czy ten model ma jakieś minusy? Dla niektórych będzie nim wyższa cena niż w przypadku bram rozwieranych czy uchylnych. Trzeba też pamiętać, że drzwi segmentowe garażowe wymagają nieco miejsca na suficie lub na ścianie, dlatego mogą nie być dobrym wyborem w przypadku bardzo małych garaży.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here