Marsz Równości w Dzień Dziecka. P. Barczak: To prowokacja

5
729
fot. ZielonaNews.pl

1 czerwca, w dzień kiedy na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka, w Zielonej Górze ma odbyć się II Marsz Równości. Przemarsz ten wzbudza kontrowersje. A o wybranej dacie przemarszu mówił na antenie Radia Zielona Góra radny PiS Piotr Barczak. – Ja jestem bardzo zaskoczony. To ewidentnie jest  prowokacja – komentował na antenie radia (całą rozmowę znajdziecie na stronie Radia Zielona Góra)

Marsz Równości w Zielonej Górze po raz drugi. By upomnieć się o prawa osób wykluczonych

Czytaj dalej za reklamą —> Marsz organizowany przez Instytut Równości. Na stronie wydarzenia można przeczytać między innymi, że jest to przemarsz wszystkich tych, którzy oczekują Polski otwartej pełnej szacunku i bez nienawiści. Organizatorzy podkreślają, że chcą pokazać, że w mieście żyje wiele osób upominających się o prawa osób wykluczonych ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć, rasę, niepełnosprawność, złą kondycję zdrowia psychicznego, wyznawaną religię czy bezwyznaniowość (wydarzenie na Facebooku: Drugi Marsz Równości w Zielonej Górze).

Czytaj dalej za reklamą —>Piotr Barczak o dacie Marszu Równości

Piotr Barczak, radny PiS i obecny przewodniczący Rady Miasta, podczas dzisiejszej audycji na antenie Radia Zielona Góra podkreślał, że Marsz Równości w Dzień Dziecka jest prowokacją. Z kolei prezydent powinien skonsultować z radnymi decyzję o jego organizacji właśnie w tym dniu. – Jeśli ktoś spojrzy na takie wyjścia, na takie obsceniczne zachowania w czasie takich marszy… Nie wiem jaki rodzic przyprowadza nieupełnoletnienie dzieci na takie marsze, z takimi obscenicznymi zachowaniami, to jest to dla mnie bardzo mocno zaskakujące – komentował radny. Podkreślał, że jego zdaniem, w dniu w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, nie powinno promować się takich marszy.

Czytaj dalej za reklamą —>Data marszu powinna być skonsultowana z radnymi?

Bardzo ubolewam, że takie wydarzenie ma miejsce w Zielonej Górze i to w tym terminie, czyli 1 czerwca. To ewidentnie jest prowokacja, żeby bardziej o tym mówić, pokazywać te sytuację – mówił radny. Zapytamy przez prowadzącego redaktora Janusza Życzkowskiego o to, czy powinna odbyć się dyskusja w tym temacie podczas sesji rady miasta, przewodniczący rady przyznał, że tak właśnie powinno się stać. – Zalecałbym i prosiłbym pana prezydenta. W zeszłym roku odbywał się takie marsz w przeddzień wyborów – mówił radny. Zobaczcie zdjęcia z I Marszu Równości w Zielonej Górze.

Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry (ZDJĘCIA, WIDEO)

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Jak można siłą promować dewastacje? To już jest miesięcznica gejowska w Zielonej?

  2. Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
    Dotrzymać pragnę szczerze.
    Kościoła słuchać w każdy czas,
    I w świętej wytrwać wierze…

  3. W ogóle mi to nie przeszkadza. A Barczak niech lepiej zamilknie bo nic mądrego nie ma do powiedzenia.

  4. Olaf, to jest ta twoja równość i wolność słowa? Niech zamilknie ten, kto myśli inaczej niż ty?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here