Drony będą monitorować miasto?

1
384
Designed by Freepik

Budowa Centrum Monitoringu ruszyła już jakiś czas temu. Dzięki kamerom miasto będzie bezpieczniejsze, ma pojawić się aż 30 punktów monitorowanych (czytaj: Ruszyła budowa monitoringu). Podczas audycji w Radiu Index, jeden ze słuchaczy spytał, czy miasto ma zamiar wprowadzić także drony.

Spojrzenie z góry

Temat dronów powraca kolejny raz. Drony antysmogowe są propozycją walki ze smogiem (czytaj: Nowoczesne sposoby walki ze smogiem). Jednak istnieje też szansa, że miałyby monitorować miasto dając mieszkańcom bezpieczeństwo z góry. – System monitoringu jest dostosowany do tego, aby łączyć się z systemem dronów, więc na pewno ten system informatyczny jest przystosowany do tego, żeby można było wykorzystać drony, między innymi podczas monitorowania dużych imprez – powiedział Dariusz Lesicki, ale miasto chce skupić się najpierw na tradycyjnym monitoringu, a drony zostawić na kolejny etap. Co o tym sądzicie? Drony zapewnią mieszkańcom większe bezpieczeństwo?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

 1. A już myślałem, że chodzi o kontrolę kominów. Ufff
  A skoro przy smogu jestem. Dlaczego teraz jest o nim tak głośno?
  Kiedyś 99% domów/kamienic było opalanych drzewem/węglem no i śmieciami. Były elektorciepłownie opalane węglem (ot choćby nasza) i inne zakłady, które kopciły na potęgę.
  Teraz przemysł upadł albo ma różnego rodzaju filtrację do spalin, elektociepłownie przechodzą na gaz.
  Więc skąd ten smog?
  Z chęci sprzedania nam oczyszczaczy powietrza i maseczek? Są potrzebne jak gaśnica w samochodzie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here