Drony antysmogowe, mobilne laboratoria i ekologiczne patrole. PO walczy ze smogiem

1
670

W ubiegłym tygodniu jakość powietrza w mieście wyraźnie się pogorszyła. Tablica informująca o smogu wskazywała na zły stan (czytaj: Słaba jakość powietrza w mieście). Dziś jest już znacznie lepiej, jednak czerwony wskaźnik zaniepokoił mieszkańców. Tymczasem zielonogórski klub Platformy Obywatelskiej proponuje nowoczesne rozwiązania w walce ze smogiem.

Nowoczesne rozwiązania w walce ze smogiem

Niedawno radni miejscy z klubu PO przedstawili program działań na rok 2018. Informowaliśmy już o zmianach komunikacyjnych, jakie zaproponowali (czytaj: Zmiany czekają Chynów, ul. Wrocławską, Podgórną), jednak priorytetem PO jest także walka ze smogiem. – Chcemy aby miasto zainteresowało się kupnem dronów antysmogowych – powiedział radny Marcin Pabierowski i wyjaśnił, jak taki dron miałby przysłużyć się w walce ze smogiem. Dron wyposażony w specjalne czujki ma możliwość analizy składu chemicznego dymu, który wydobywa się z kominów. Takie drony testowane są m.in. w Katowicach przez straż miejską. Radni chcą także, aby straż miejska została wyposażona w mobilne laboratoria. Są to samochody w pełni wyposażone w czujniki zanieczyszczeń. Dzięki nim straż miejska ma możliwość uzyskania informacji na temat tego, czym mieszkańcy palą w piecach. Takie ekologiczne patrole działają m.in. w Warszawie. – Takie działania wymagają przebudowania straży miejskiej i wydzielenia ekopatroli – dodał Marcin Pabierowski.

Walka ze smogiem online

Radni chcą także, aby miasto uwzględniło stworzenie aplikacji internetowej, w ramach e-usług Urzędu Miasta dzięki, której mieszkańcy miasta mogliby śledzić informacje dotyczące jakości powietrza. – Czujniki byłyby rozmieszczone w całym mieście. Za pomocą tej aplikacji można śledzić stężenie pyłu. To bardzo nowoczesne rozwiązanie – informował M. Pabierowski.
Co myślicie o takich propozycjach radnych?

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dlatego te barany z PO wygrają wybory tylko w małym sektorze wyborców reszta zdaje sobie sprawę, że jak jest bezwietrzna i wilgotna pogoda to zanieczyszczenie przede wszystkim pochodzi od spalin samochodowych tj ok 60% z indywidualnych palenisk nawet nie 30%.
    Reszta to ekomanipulacja – taki nowy nożem neomarksistow UE!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here