Dron monitoruje miasto. Interwencje policji, straży miejskiej i OSP podczas weekendu (WIDEO)

1
3452
fot. Lubuska Policja

Policja, OSP w Jarogniewicach a także straż miejska podczas weekendu monitorowali miasto.
Straż miejska, policja OSP działali razem

Mandatów karnych nie wystawiono, strażnicy mieli reagować na wszystkie nieprawidłowości na razie ograniczając się do zwracania uwagi i pouczania – poinformował ZielonaNews.pl Henryk Martyniuk, komendant straży miejskiej w Zielonej Górze. Z kolei Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji, wyjaśniła, że policjanci poza standardowymi metodami do patrolowania miasta wykorzystali także drona.

Z góry widać więcej…
Zielonogórscy policjanci w związku z nowymi zadaniami wynikającymi z obecnej sytuacji szukają również nowych metod działania. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie drona do kontroli miejsc, gdzie mogą grupować się mieszkańcy miasta. Za lekceważenie obowiązujących obostrzeń grozi nawet wniosek do sądu. – Zielonogórscy policjanci wspomagani przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarogniewicach patrolowali miasto i przy użyciu drona kontrolowali miejsca gdzie mieszkańcy mogą się gromadzić, wbrew obowiązującym zakazowi – wyjaśnia M. Barska. Zarówno z wozy policyjne, jak i  wozy straży pożarnej obecne na ulicach miasta wykorzystywane były do nadawania tych ważnych komunikatów.

Czytaj więcej za wideo —>

 

Dzika Ochla, Wagmostaw park w Zatoniu
Z pomocą drona szybko udało się sprawdzić teren między innymi Dzika Ochla, Wagmostaw, park w Zatoniu i kompleks leśny za zielonogórskim amfiteatrem. Piękna pogoda w sobotę zachęcała do spacerów i wycieczek rowerowych. Wszystkim policjanci przypominali o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa – informuje M. Barska. Policjanci podejmowali kilka interwencji związanych z łamaniem zakazu gromadzenia się. Część z tych interwencji wynikała z zawiadomień od samych zielonogórzan. Straż miejska takze interweniowała kilkukrotnie. Interwencje dotyczyły gromadzenia się zarówno młodzieży jak i osób starszych. Poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące interwencji straży miejskiej.
Interwencje Straży Miejskiej w sobotę i niedzielę

28.03.2020

Park 1000 lecia- 2 interwencje dotyczące gromadzenia się młodzieży na ławkach.

Na widok patrolu Straży Miejskiej młodzież uciekła.

Park Piastowski (Amfiteatr) – 2 interwencje obie dotyczyły osób starszych, które pouczono o konsekwencjach wynikających z gromadzenia się w miejscach publicznych, oraz 1 interwencja dotycząca młodzieży gromadzącej się na ławkach.

Ul. Kordiana– zerwane taśmy zakazujące wejścia na plac zabaw, Straż Miejska zabezpieczyła plac swoimi taśmami.

Ul. Witebska – 4 młode osoby spożywały alkohol, na widok strażników uciekli pozostawiając butelki z napojami alkoholowymi.

Plac Słowiański – zwrócenie uwagi 3 obywatelom Ukrainy, aby nie przesiadywali na ławce w większym gronie niż 2 osoby.

Ul. Stary Rynek – zwrócenie uwagi osobom poruszającym się w grupie.

Plac Teatralny – Natrafiono na gromadząca się młodzież, która na widok patrolu uciekła.

Plac Makusynów – zwrócenie uwagi młodzieży, aby nie poruszali się w grupach

Ul. Pieniężnego – Nakazano zachowanie odległości między osobami przy sklepie Żabka.

Dzika Ochla – 14 osób zostało wylegitymowanych a 16 osobom zwrócono uwagę, wszystkie osoby przebywały na terenie kąpieliska Dzika Ochla gdzie jest zakaz wchodzenia.

Wagmostaw – nakazano rozejście się grupie młodzieży grupującej się na ławkach.

Ul. Batorego – Przy jednym z bloków sąsiedzi urządzili sobie spotkanie (9 osób), pouczono wszystkich o konsekwencjach takiego nieodpowiedzialnego zachowania się i nakazano niezwłoczne rozejście się do własnych domów.

Park Liliowy – Zwrócono uwagę 4 osobom, aby się nie grupowały.

Chynów ul Krępowska kompleks MOSiR, niezabezpieczony dostępny dla osób trzecich,

nakazano opuścić tern 6 osobom i zabezpieczono taśmami Straży Miejskiej.

29.03.2020

Dolina Gęśnika – 3 osoby spożywające alkohol na widok radiowozu oddaliły się.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja bym bardzo chciała, żeby drony ujawniły przy okazji jak brudne jest miasto, śmietniki pełne od tygodni nie sprzątane, śmieci fruwające w powietrzu !!! Nie pamiętam kiedy miasto było tak zaśmiecone jak jest teraz. Wygramy z COVID-19, a padniemy na dżumę (:

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here