Drogi, parkingi, oświetlenie i wiele więcej. Na co radni przekażą pieniądze?

0
302
Designed by Freepik

Każdego roku, każdy miejski radny otrzymuje od miasta pewną kwotę, którą przeznacza na różnego rodzaju cele, związane z polepszeniem komfortu życia mieszkańców w przestrzeni miejskiej poprzez: udoskonalenie infrastruktury, aktywizacje kulturalną, sportową itp. W tym roku każdy radny otrzymał 150 tys. zł do dyspozycji. Podczas dzisiejszej (13.03) konferencji radni Platformy Obywatelskiej, poinformowali na co pójdą ich pieniądze z puli radnych.

Fundusze radnych dla mieszkańców

fot. M. Rosik, M. Pabierowski, K. Machalica

Radni z Klubu Platformy Obywatelskiej poinformowali o celach, na jakie przeznaczają tegoroczne kwoty. Część działań wspierają od lat, ale dochodzą też nowe obszary, na które radni zwrócili uwagę i które otrzymają pomoc finansową.

Radny Marcin Pabierowski:

Program Stypendialny dla zdolnej młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze – jak argumentuje radny, w mieście nie ma programów, które wspierałyby młodych sportowców na początku ich działań sportowych, gdzie pasje godzą z nauką. Dla rodziców finansowanie sportowych działań swoich dzieci, jest niejednokrotnie zbyt kosztowne, stąd też pieniądze radnego na ten cel. Jest to miesięczne wsparcie w wysokości 200 zł na każdą dyscyplinę, która reprezentuje miasto i szkołę.

– Wsparcie dla imprez kulturalnych, warsztaty, wymiany młodzieży, festiwal FrankoFilm (festiwal wspierany przez wszystkich radnych PO).

– Wsparcie dla stowarzyszeń, organizacji pozarządowych m.in.: inicjatywa budowy stacji Kolei Szprotawskiej. Wsparcie finansowe otrzyma także hospicjum przy ul. Zacisze.

– Inwestycje infrastrukturalne: poprawa bezpieczeństwa na osiedlach, budowa parkingów (m.in.: przy ul. Porzeczkowej, Agrestowej, Kokosowej). Budowa spowalniaczy, oświetlenia przejść dla pieszych.

Radny Mariusz Rosik:

– Środki radnego obejmują głównie wsparcie oświaty, rozwoju dzieci i młodzieży, a także sportu. Ponad 60% z funduszu radnego trafi do szkół, przedszkoli, większość na terenie dzielnicy Nowe Miasto.

– Szkolenie młodzieży w Gwardii Zielona Góra sekcja strzelecka, klubie lekkoatletycznym, klubie ZASTAL.

Radny Krzysztof Machalica:

– Wsparcie na imprezy kulturalne: Wiosna Jazzowo-Bluesowa, Zaduszki Jazzowe, FrankoFilm
– Stadnina koni w Raculi
– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
– Parafia św. Jadwigi – na figurę św. Jadwigi
– Aeroklub
– Kozzi Gangsta Film
– ZASTAL – sekcja młodzieżowa

Radny Adam Urbaniak:

– Siedziba Stowarzyszenia Amazonki
– Klub Seniora
– FrankoFilm
– SP nr 1

Radny Mirosław Bukiewicz:

– Inwestycja infrastrukturalne: budowa nowych chodników (al. Słowackiego, ul. Strzelecka, ul. Grunwaldzka), budowa siłowni zewnętrznych, budowa doświetlenia przejść dla pieszych (m.in. przy ul. Wrocławskiej).

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here