Dopłaty do odszkodowań jako recepta na nieuczciwe praktyki ubezpieczycieli

0
87
fot. materiały prasowe

O tym, że firmy ubezpieczeniowe stosują rozmaite sztuczki, które nie zawsze są korzystne dla ich klientów, nie trzeba przekonywać nikogo. Ubezpieczyciele kierują się bowiem chęcią zysku, dla nich najważniejszy jest rachunek ekonomiczny, nie zaś zaspokojenie potrzeb poszkodowanych. Ci ostatni jednak znaleźli jakiś czas temu nowy sposób na tego rodzaju praktyki – tak zwane dopłaty do odszkodowań. Czy jest to rzeczywiście recepta na nieuczciwych ubezpieczycieli?

Czym są dopłaty do odszkodowań?

Na polskim rynku działa wiele firm odszkodowawczych. Oferta ich usług jest naprawdę bogata, nie ogranicza się ona bowiem jedynie do reprezentowania poszkodowanych przed ubezpieczycielami i przed sądami, ale również chętnie skupują roszczenia odszkodowawcze. Właściwą nazwą dla tego rodzaju operacji jest cesja wierzytelności, natomiast w języku potocznym używa się sformułowania „dopłaty do odszkodowań”. To jak najbardziej legalne działanie, regulowane przez przepisy prawa. Jedną z firm, o których mowa powyżej, jest PGO Polska Grupa Odszkodowawcza S.A. Działa ona na polskim rynku od wielu lat skutecznie pomagając swoim klientom.

Dla kogo dopłata jest dobrym rozwiązaniem?

Dopłata do odszkodowania OC to dobre rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które pragną jak najszybciej uzyskać należne im pieniądze. Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest znalezienie nabywcy roszczenia, czyli firmy odszkodowawczej. Nie jest to trudne zadanie, wystarczy zajrzeć w tym celu do internetu. Warto jednak zwrócić uwagę na rynkowy staż danego podmiotu. Im jest on dłuższy, tym firma i jej pracownicy mają większe doświadczenie w załatwianiu takich spraw. Kolejnym etapem jest złożenie wniosku wraz załącznikami. Pismo to powinno zawierać nie tylko standardowe elementy takie jak chociażby dane osobowe, ale również opisywać mechanizm powstania danej szkody. Później wniosek jest analizowany przez pracowników firmy odszkodowawczej. Jeżeli przejdzie on pozytywną weryfikację, wówczas nie pozostaje już nic innego jak zawarcie umowy. Po podpisaniu dokumentów pieniądze trafiają na konto poszkodowanego bezzwłocznie.

Dopłaty do odszkodowań zyskują na popularności z roku na rok. Nic dziwnego, wiele osób bowiem nie ma czasu i ochoty na wymianę pism z ubezpieczycielem, który i tak później zaniży wysokość należnego świadczenia. Wówczas zachodzi konieczność wniesienia sprawy do sądu, a to wiąże się z kosztami, które przynajmniej na początku trzeba pokryć z własnej kieszeni. Uzyskanie dopłaty do odszkodowania rozwiązuje te wszystkie problemy. Gotówka szybko trafia na konto poszkodowanego i cała sprawa zostaje zamknięta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here