Co z Domem Towarowym Centrum i dawną „Estradą”? Prezydent odpowiada

3
3423

Dom Towarowy „Centrum” zdaniem mieszkańców straszy w centrum miasta. Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Na głównej ulicy handlowej miasta mieszkańców i przejezdnych wita stary, opuszczony budynek. Mieszkańcy pytają prezydenta, czy coś da się z tym zrobić.

Budynek niszczeje, bo właściciel nie chce współpracować

Budynek Domu Towarowego Centrum powstał w latach 70-tych. W epoce Gierka był to jedna z najpopularniejszych sieci handlowych. Ale lata swojej popularności nawet sam budynek ma już za sobą. Mieszkańcy pytają i czekają, aż ktoś w końcu coś z tym zrobi. Na chwilę obecną budynkiem najbardziej zainteresowani są wandale, którzy chętnie po nim mażą. Na szczęście mamy Pogromców Bazgrołów, którzy z tym walczą, ale… chodzi o to, żeby miasto przeznaczyło budynek na coś konkretnego. – Dom Towarowy Centrum nie jest własnością miasta – powiedział prezydent Janusz Kubicki podczas audycji w Radiu Index. Jak dodaje, Domy Towarowe zostały sprzedane przez Państwo wraz z wprowadzeniem prawa własności, stąd też miasto od lat nie ma na żadnego wpływu na przeznaczenie tego budynku. Miasto mogłoby interweniować, gdyby obiekt zagrażał zawaleniem się, ale nie ma żadnych wskazań w tym kierunku. – Kilkukrotnie rozmawiałem z właścicielem tego obiektu starając się znaleźć rozwiązanie, które zadowoliłoby każdą ze stron, jednak żadna z propozycji nie przypadła właścicielowi do gustu – przyznaje prezydent.

A na miejscu „Estrady” będzie market

Podczas tej samej audycji padło pytanie o Estradę, dawną Halę Ludową. Prezydent zauważył, że ona przez lat straszyła podobnie, jak Dom Towarowy Centrum, ale w tym przypadku udało się znaleźć rozwiązanie. – Będą prowadzone tam inwestycje. Kompromis polegał na tym, że właściciel był gotowy zainwestować w obiekty handlowe – powiedział Janusz Kubicki zauważając, że sklepy spożywcze, czy handlowe z pewnością są dobrym rozwiązaniem ze względu na fakt, że w okolicach os. Braniborskiego takich obiektów nie ma. Dodał również, że żałuje, iż w Zielonej Górze obecnie nie ma miejsca pełniącego funkcję podobną do dawnej Hali Ludowej.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. „Dodał również, że żałuje, iż w Zielonej Górze obecnie nie ma miejsca pełniącego funkcję podobną do dawnej Hali Ludowej.” To niech miasto zbuduje taką halę. Z basenem po latach męczarni się udało, to i z halą dało by radę. Ale najlepiej biadolić i żałować. A temu durniowi od domu towarowego dowalić podatek o nieruchomości w takiej kwocie, że od razu chciałby się tego gó…a pozbyć.

  2. W miejscu Centrum powinien powstać skwer, żeby w końcu zazielenić trochę to miejsce.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here