Dodatkowy milion złotych na park linowy, ale będzie z poszanowaniem natury

2
702
Designed by Freepik

W środę, na prośbę mieszkańców, odbyło się spotkanie w sprawie budowy parku linowego w Dolinie Gęśnika. Park ma być większy niż pierwotnie zakładała to inwestycja i ma kosztować dodatkowo 1 mln zł (cała inwestycja związana z rewitalizacją Doliny Gęśnika to ok. 8 mln zł). Zielonogórzan zaniepokoiła informacja, że inwestycja może wpłynąć na walory przyrodnicze tego miejsca. (O sprawie pisaliśmy na naszym portalu: Co z parkiem linowym?).

Gdzie będzie znajdować się park linowy?

Na spotkaniu okazało się, że nie ma jeszcze dokładnego miejsca ulokowania inwestycji ale zapewniono, że nie będzie ona kolidowała z Ptasim Rajem a będzie umieszczona poniżej…ale nie pokazano nam konkretnej lokalizacji – informuje Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta. Jak podkreśla ZTUM spotkanie miało także wyjaśnić, dlaczego dokłada się kolejny milion do budowy parku linowego. – W obecnie przeprowadzanej inwestycji za 8 milionów złotych jest uwzględniony park linowy ale jak dowiedzieliśmy się od radnego, jest zbyt mało spektakularny. Powołując się na tzw. konsultacje społeczne gdzie najwięcej (ok 250) głosów zdobył właśnie park linowy radny uzasadnił dołożenie miliona z budżetu miasta do Parku Odkrywców na kolejny, większy – wyjaśnia ZTUM.

Jak relacjonuje Zielonogórskie Towarzystwo upiększania miasta wrócił także temat saren, które bytują tu od zawsze i wciąż są w dolinie, ale warunki życia w związku z inwestycją stają się dla nich coraz trudniejsze. – Od lipca są przeganiane z miejsca na miejsce przez piły i ciężki sprzęt. We wtorek kolejna zginęła na Sulechowskiej próbując przedostać się w stronę Wagmostawu – tłumaczy ZTUM. Na spotkaniu padły też propozycje odłowienia stada. Radny zobowiązał się przekazać informację magistratowi. – Sytuacja jest problematyczna, bo nie będzie to łatwa operacja i na pewno w tej sprawie należy zasięgnąć opinii ekspertów. Wydaje się, że obecność zwierząt w tym miejscu po wprowadzeniu infrastruktury oraz likwidacji zadrzewień i zakrzewień oraz planowane zwiększone nieużytkowanie uniemożliwi spokojne jak do tej pory bytowanie stada – komentuje ZTUM.

W środę, na prośbę mieszkańców odbyło się spotkanie w sprawie nieoficjalnej informacji o nowo planowanej inwestycji w…

Publiée par ZTUM-Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta sur jeudi 12 avril 2018

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. A czy mieszkańców okolicy ktoś pytał o zdanie ? Pan radny – jak doczytałam w innym artykule „podpatrzył taki Park Linowy w czeskim zoo”! Właśnie w zoo a nie na terenie przyrodniczo chronionym.
    A czy mieszkańcy ulicy źródlanej będą zadowoleni ze zwiększonego ruchu samochodów?
    Naprawdę nie mogę zrozumieć tego durnego pomysłu

  2. Jeśli Gryko chce mieć park linowy proponuję kupić działkę i taki założyć … a nie niszczyć w celach wyborczych najcenniejszy zielony zakątek w tym mieście.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here