Szpital testuje nowe urządzenie. Mamy je pierwsi w województwie!

1
2000
fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Do zielonogórskiego szpitala trafiło nowe urządzenie. Jak wyjaśnia szpital, co prawda jest niepozorne, ale ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Bo dzięki niemu szpitalne sale będą czyste jak przysłowiowa łza. Zielonogórska lecznica ma je jako pierwsza w województwie.

Operio, bo tak się nazywa nowy sprzęt, służy do zabezpieczenia pola operacyjnego i narzędzi przed oddziaływaniem kolonii grzybów i bakterii. Złożony jest z kilku filtrów, które usuwają zanieczyszczenia do zerowego poziomu. – Urządzenie powoduje ciągły i precyzyjny przepływ oczyszczonego powietrza nad pacjentem i nad narzędziami. Ma to duże znaczenie podczas tzw. operacji czystych, gdzie pacjent ma zakładany implant – wyjaśnia prof. Dawid Murawa, który był inicjatorem sprowadzenia urządzenia do naszego szpitala. Aparat zostanie poddany teraz testom i ocenie czystości powietrza na sali operacyjnej, w których wezmą udział mikrobiolodzy. – Liczę na to, że takie urządzenie znajdzie się na stałe w szpitalu – mówi prof. Dawid Murawa

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. To następnym krokiem niech będzie uruchomienie w szpitalu leczenia bólu metodą kriolezji i termolezji.
    Mamy lekarzy specjalistów, mamy wielu ludzi cierpiących na różnego rodzaju bóle. Tylko nie mamy nowoczesnych metod leczenia bólu, choć w innych ośrodkach w kraju są już stosowane.
    I najważniejsze refundowane przez NFZ.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here