Do czego służy Depaletyzator?

0
112
foto: unsplash.com

Rozładunek towaru z palety jest procesem naprawdę czasochłonnym, w szczególności, gdy czeka na nas kilkanaście palet, a my mamy inne zadania, które należy wykonać. Żeby tego uniknąć, warto zainteresować się depaletyzatorem, który wykona za nas uciążliwą pracę, dzięki czemu my będziemy mogli skupić się na innych ważnych zadaniach. Obecność tych maszyn to krok do automatyzacji linii produkcyjnych.

Depaletyzatory, dlaczego warto je kupić?

Każda osoba, która miała okazję pracować przy paletach, wie, że proces załadunku, jak i rozładunku jest ciężką czynnością, podczas której nasz organizm zużywa wiele energii. Dzieje się tak, ponieważ praca wymaga od nas schylania się, prostowania, a także noszenia ciężkich przedmiotów. Depaletyzatory są z kolei rozwiązaniem, które powinno nas zadowolić, do jego obsługi potrzebna jest jedna osoba, która będzie operowała maszyną przy pomocy panelu sterującego. Taka maszyna jest gwarancją oszczędności energii pracowników oraz redukcji kosztów potrzebnych do prowadzenia firmy.

Dodatkowymi zaletami, jakie wnoszą do firmy depaletyzatory są możliwości zwiększenia produkcji, dzięki czemu przy tym samym nakładzie pracowniczym, firma będzie przynosiła o wiele lepsze dochody, a także możliwość wykrycia ukrytych wad produktów, takich jak zniszczone opakowania, czy nieoptymalne ustawienie na palecie. Ze względu na możliwość dostosowania, depaletyzatory mogą spełniać kilka różnych funkcji, oczywiście nie w tym samym momencie, jednak opcja przeprogramowania maszyny otwiera nam drzwi, na jeszcze lepszą optymalizację wydatków potrzebnych do prowadzenia rentownej firmy.

Jakie zastosowanie mają paletyzatory?

Ręczna paletyzacja, czyli proces odwrotny do depaletyzacji jest tak samo czasochłonny i potrzebuje równie dużo energii. Paletyzatory pomagają nam w układaniu produktów na palecie, do wysokości nawet do dwóch metrów i piętnastu centymetrów. Jest to wysokość, do której sięgają tylko nieliczni pracownicy, jednak ze względu na ich wzrost, nie są oni pracować stale na wysokich obrotach, dlatego już w tym momencie widzimy, że maszyna wnosi do firmy nowe wartości. Jednak nie jest to ich koniec. Paletyzatory znacznie szybciej zapełniają palety, dzięki czemu zakład jest w stanie wykonać więcej pracy, w mniejszym nakładzie czasowym.

Mówiąc o maszynach, takich jak paletyzatory czy depaletyzatory, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie, które skutecznie jest zwiększone przy użyciu tych maszyn. Pracownicy, którzy obsługują palety, mogą zostać przygnieceni lub poprzez częsty rozładunek ich ciało może odmawiać posłuszeństwa. Maszyna nie ma natomiast takich problemów, dzięki czemu mamy pewność, że nigdy nas nie zawiedzie.

Oczywiście pracownicy są potrzebni, aby działać na innych liniach, ponieważ paletyzatory są tylko uzupełnieniem ich pracy, jednak z tymi maszynami możemy odciążyć naszych pracowników, zwiększając przy tym nasze zyski. Jeżeli szukasz maszyn, które pomogą Twoim pracownikom, to w ofercie dostępnej na stronie https://www.znakpak.com.pl/paletyzatory-depaletyzatory znajdziesz sprzęty, które na pewno przydadzą się w Twojej firmie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here