Do czego służą rollery do twarzy i jaki wybrać?

4
121
fot. materiały prasowe

Rollery do masażu stosunkowo niedawno pojawiły się na scenie sektora beauty, a już zdążyły odnieść na niej niesamowity sukces. Bardzo wiele kobiet nie wyobraża sobie już codziennej pielęgnacji bez tych zgrabnych kolorowych kamiennych akcesoriów.

Warto dodać, że wałeczki do twarzy zyskały na popularności również dzięki wciąż wzrastającemu zainteresowaniu masażami. Coraz więcej osób uczy się chociaż podstawowych technik, aby móc poratować siebie czy bliskich w razie potrzeby. Trend ten potwierdza również rosnące zainteresowanie kursami masażu od podstaw, które są dostępne również w formie online.

Dodatkowo, chęć posiadania rollera podsycają nieustannie najbardziej popularne instagramerki, które określają je jako absolutny must have każdej kobiety dbającej o swoje zdrowie i urodę. Rollery jednak nie są tak naprawdę żadną nowością.

Rollery do twarzy – skąd się wywodzą i jak działają?

Rollery do twarzy (zwane również wałeczkami, wałkami lub masażerami) wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Wschodnie kultury od setek lat zakładają, że każdy materiał czy substancja posiadają swoje określone pole energetyczne, na które oddziaływać można między innymi przy pomocy masażu.

W ten sposób zatem można to pole pobudzać lub uspokajać, w zależności od potrzeby. Stąd tak popularne w medycynie wschodu są różnorodne masaże z wykorzystaniem właśnie kamieni. Masaż rollerem to tylko jeden z wielu ich rodzajów.

Rollery na Zachodzie zaczęły robić się popularne na fali filozofii slow life oraz zainteresowania azjatyckimi formami masażu. Zaczęto więc sięgać po dawne rytuały. Człowiek zapragnął zbliżyć się do natury, powrócić na jej łono i odkryć na nowo tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne. Na półkach zaczęły pojawiać się coraz bardziej naturalne kosmetyki, do łask wróciły olejki, glinki oraz minerały.

Zainteresowano się również właściwościami oraz potencjałem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, co doprowadziło do pojawienia się ogromnego boomu na rollery do masażu, wykonane właśnie z tych materiałów.

Z czego wykonane są rollery do twarzy i jak wybrać odpowiedni?

W drogeriach stacjonarnych i sklepach internetowych można znaleźć rollery do twarzy wykonane z najróżniejszych materiałów. Na sklepowych półkach dojrzymy wałeczki wykonane z różowego kwarcu, jadeitu, ametystu, obsydianu, nefrytu czy awanturynu (będącego odmianą kwarcu). Jak zatem wybrać odpowiedni kamień?

Każdy z wymienionych wyżej materiałów ma swoje unikatowe właściwości. Porównajmy dwa z nich, które najczęściej znajdują zastosowanie w rollerach do twarzy. Mowa tutaj o jadeicie i kwarcu. Każdy z nich ma swoją określoną symbolikę w rytuałach Wschodu.
Jadeit nazywany jest bowiem kamieniem młodości, kwarc różowy natomiast to kamień miłości. Z powstaniem tego drugiego wiąże się nawet legenda związana z historią miłosną Afrodyty i Adonisa.

Jakie właściwości przypisywane są zatem kwarcowi?

Jego energia sprawia, że pobudza on zmysłowość oraz wzmacnia uczucie empatii. Jeśli chodzi zaś o skórę: wpływa na nią kojąco oraz poprawia jej elastyczność. Jest również nieocenionym sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami. Działa stymulująco na organizm, powodując usuwanie nadmiaru wody oraz toksyn. Ponadro, roller kwarcowy, w porównaniu do jadeitowego, będzie z pewnością dłużej trzymał chłód.

Czego możemy się spodziewać po jadeitowym rollerze? Harmonizuje, odpręża i odmładza. Ma również właściwości oczyszczające i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ponadto, stymuluje krążenie limfy oraz domyka pory. Zmniejsza opuchliznę, redukuje cienie pod oczami, odświeża i rozświetla skórę.

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który roller jest lepszy, jadeitowy czy kwarcowy. Internautki są podzielone. Tak jak i w wielu innych kategoriach, tak i w tej, wiele zależy od indywidualnych preferencji.
Na rynku znajdziesz rollery w najróżniejszy cenach. Jeśli nie jest przekonana, czy to akcesorium sprawdzi się u Ciebie lub zastanawiasz się, który materiał będzie bardziej odpowiedni, możesz kupić zarówno wałeczek kwarcowy jak i jadeitowy i przetestować działanie obu w praktyce.

Jak wykonać skuteczny masaż twarzy rollerem?

Wykonanie masażu twarzy rollerem to żadna filozofia. Najważniejsze, aby pamiętać o odpowiednim kierunku wykonywania ruchów oraz wcześniejszym schłodzeniu masażera w lodówce. Rozpocznij od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie przyłóż wałeczek do twarzy i wykonuj delikatne ruchy. Każdy z nich należy powtórzyć od 4 do 6 razy.

Jaki jest odpowiedni kierunek wykonywania masażu twarzy rollerem? Przeciwny do sił grawitacji. Co to oznacza w praktyce? Zawsze wykonuj ruchy od dołu do góry i od środka do zewnątrz. Jest to spowodowane faktem, że masaż przy pomocy wałeczka ma ujędrnić i uelastycznić skórę, czyli musimy zniwelować siły, które mają działanie przeciwne.

Nacisk dostosuj do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, masaż ma być również przyjemny. Nie dociskaj na siłę rollera do twarzy. Uczucie bólu czy dyskomfortu nie sprawi, że masaż będzie mocniejszy i skuteczniejszy. Może tylko zrobić sobie krzywdę.

fot. materiały prasowe

Roller do masażu twarzy – czy warto?

Choć prawie magiczne właściwości kamieni wydają się być mocno przesadzone, to jednak nie można odmówić wałeczkom do masażu pewnej skuteczności. I nie chodzi tutaj o wzmocnienie empatii czy poprawienie pracy tarczycy. Rollery do twarzy są skuteczne dzięki swoim właściwościom fizycznym oraz mechanice działania.
Chłodny roller poradzi sobie doskonale ze zmniejszeniem obrzęku i zaczerwienienia, a wykonywane nim ruchu w połączeniu z delikatnym uciskiem poprawią krążenie i wpłyną korzystnie na elastyczność skóry.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. roller używam i potwierdzam, że na worki jest spoko, ale kremu to jeszcze żanego dobrego dla siebie nie znalazłam niestety ;D

  2. no coś Ty, a jakie miałaś? Może po prostu były słabe. Ja od siebie mogę polecić naturalne kosmetyki, ogólnie odkąd przerzuciłam się na naturalną pielęgnacje, to stan mojej cery o wiele się polepszył. Kupiłam np. pod oczy sevolium i to był pierwszy, który w ogóle coś rozjasnił. Tak samo sera, zdecydowanie lepiej działają te z naturalnym składem

  3. Roller do masażu twarzy to bardzo przydatny gadżet w codziennej pielęgnacji. Potrafi zdziałać cuda.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here