Dlaczego zdemontowano infrastrukturę roweru miejskiego?

0
415
fot. ZielonaNews.pl

Rower miejski od początku istnienia w okresie zimowym był wyłączony z użytkowania. Pozostawała jednak zawsze cała infrastruktura w postaci korpusów terminali oraz stojaków do rowerów. Teraz zniknęły. A mieszkańcy dopytują, co się dzieje. W ich imieniu z pytaniem o rower miejski wystąpił radny Marcin Pabierowski. 
Dlaczego zdemontowano infrastrukturę roweru miejskiego?

 

–> Kto wie co to jest mem internetowy ręka w górę

W odpowiedzi na pytanie o zniknięcie infrastruktury roweru miejskiego urząd miasta poinformował, że została zdemontowana z uwagi na zakończenie współpracy z operatorem systemy ZRM. – Umowa zawarta była na okres 2018-2021r. (4 sezony) i dobiegła końca wraz z zakończeniem sezony 2021 r. – informuje urząd miasta. Magistrat przygotowuje dokumentację przetargową na wyłonienie operatora ZRM.

Jaki będzie nowy rower miejski?
Radny M. Pabierowski zadał także inne pytania dotyczące roweru miejskiego (jeszcze nie ma odpowiedzi magistratu). Dopytywał między innymi o to, czy nowy system roweru będzie wyposażony tylko w stacje stacjonarne parkowania roweru, czy będzie stworzona strefa roweru miejskiego umożliwiająca pozostanie roweru w dowolnym miejscy strefy? A także o to, czy sieć będzie obejmowała takie miejsca jak pałac w Zatoniu, WOSiR w Drzonkowie, park Kiełpin, park Ochla a także okolice cmentarza.  Radny dopytuje także czy system będzie wyposażony w rowery ze wspomaganiem elektrycznym?

—> Wiesz co to jest pozycjonowanie google grafiki? Przekonaj się i bądź pierwszy!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here