Dlaczego quizy wpływają pozytywnie na rozwój dzieci?

1
49
fot. materiały prasowe

Żyjemy w czasach zdominowanych przez elektroniczną rozrywkę. Telewizor, komputer, tablet a szczególnie telefon przykuwają uwagę dzieci od najmłodszych lat. Nadużywanie smartfona coraz częściej staje się poważnym problem, z którym borykają się rodzice coraz młodszych pociech. Jak temu zapobiec? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju gry planszowe, puzzle czy quizy dla dzieci. Dlaczego warto z nich korzystać? O tym poniżej.

Dlaczego akurat quizy?

Zalet z rozwiązywania quizów jest wiele. Oferta księgarni i sklepów jest tak szeroka, że bez problemu znajdziemy quizy dla małych dzieci co jest bardzo pocieszające mając na uwadze, iż coraz częściej sięgają one po telefon.
Quizy ćwiczą naszą pamięć, pobudzają wyobraźnię, uczą cierpliwości i edukują w jednym czasie. Do tego nie wymagają komputera ani telefonu. Oczywiście występują też wersje online, ale my skupiamy się na ich pudełkowych wersjach.
Quiz dla dzieci może być stworzony na wiele tematów dzięki temu unikamy ryzyka, iż nasze dziecko nie znajdzie nic ciekawego. Przykładowe tematy quizów to: oprócz wielu przedmiotów szkolnych również sport, film, muzyka, książki, gotowanie czy podróże. Wybór jest naprawdę ogromny i może zaskoczyć niejedną osobę.

Quiz to dobry sposób na wsparcie tradycyjnej edukacji szkolnej

Nauka w szkole to m.in. okresowe sprawdziany. Quiz jest świetnym sposobem na powtórkę materiału z danego przedmiotu w formie, która mocno odbiega od szkolnej rutyny. Z pewnością do quizu łatwiej usiąść niż to zeszytów i książek. W ten sposób udanie łączymy spędzanie czasu z edukacją.

Jak spędzać wspólnie czas? – sięgnijmy po quiz

Jednym z problemów współczesnych czasów jest m.in., to iż z każdy z domowników jest zajęty sobą. Bardzo często jest to telewizor lub komputer. W przypadku dzieci prym wiodą telefony. Quizy dla dzieci gry planszowe to również doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny. Nie bez przyczyny od lat do łask wracają tak popularne kiedyś gry planszowe, które pozwalają na długą rozrywkę bez elektroniki. Korzystają zatem nie tylko wszyscy domownicy, ale również nasze oczy, które męczą się podczas długich godzin spędzanych przy wszelkiego rodzaju ekranach. Quizami trudno się znudzić. Producenci tego typu rozrywki dbają o stały dopływ tytułów tak, aby nikt nie miał wrażenie, że wszystkiego już spróbował. Bogactwo tytułów, szeroka tematyka w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawiają, że quiz może być strzałem w dziesiątkę również, jeśli chodzi o pomysł na prezent. Wystarczy znać zainteresowania danej osoby, aby bez problemu znaleźć odpowiedni tytuł.

Reasumując quiz ma wiele zalet i praktycznie nie ma minusów. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, aby przełamać się i sięgnąć po tego typu rozrywkę. Jest wielce prawdopodobne, że na jednym tytule nie poprzestaniemy.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Quizy i różne gry logiczne bardzo wpływają na rozwój dzieci. Ja swoim regularnie kupuje nowe gry. Teraz wciągnęli się w Quartis, Cztery do wygranej oraz w Quiz wszechświat, siedzą do wieczora i grają 😀

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here