Dlaczego parkiet przemysłowy jest dobrym pomysłem?

1
631
fot. materiały prasowe

Drewniane podłogi cieszą się ogromną popularnością. Nie muszą być jednak nudne, jeśli zdecydujemy się na mozaikę drewnianą. W ten sposób można uzyskać bardzo wytrzymałą i jednocześnie oryginalną podłogę. Drewniana podłoga nie tylko wspaniale się prezentuje, ale też podnosi komfort cieplny i nadaje wnętrzu charakteru. Na takiej pięknej podłodze zbędne są jakikolwiek dywany, gdyż sama w sobie jest nieprzeciętną dekoracją.

Czy mozaika drewniana to dobry wybór?

Mozaika drewniana składa się z połączonych ze sobą małych lamelek, które układa się w różnej kolejności. Sprawia to, że otrzymujemy nietypową podłogę o unikalnym wzornictwie. Co ciekawe lamelek nie układa się wprost na podłożu. Są one przyklejone na papierze lub siatce. Wszystko to przekłada się na stosunkowo szybki i nieskomplikowany montaż. Warto też dodać, że mozaika drewniana – https://home100.pl/mozaiki-drewniane jest tańszą opcją tradycyjny parkiet, gdyż do jej produkcji wykorzystuje się drewniane odpady. W zależności od wyboru mozaika może być bardziej dekoracyjna lub tradycyjna. W przypadku tej drugiej wzór jest prosty, przez co uniwersalny – sprawdzi się w każdym wnętrzu. W przypadku mozaiki tradycyjnej lamelki są małe, ale przy mozaice klinkierowej już szersze. Jeśli chcemy uzyskać efekt parkietu, to warto zdecydować się właśnie na mozaikę klinkierową – lamelki do złudzenia przypominają wyglądem klepki parkietowe.

Bez wątpienia mozaika drewniana prezentuje się bardzo ładnie w każdym wnętrzu, ale pojawia się pytanie, czy rzeczywiście warto w nią zainwestować. Z drewnem jest tak, że ma tendencję do kurczenia i pęcznienia oraz do skrzypienia. Kolejnym problemem jest podatność na działanie wilgoci, czyli kwestia nasiąkliwości. Duże znaczenie ma to, z jakiego gatunku drewna została wykonana taka mozaika. Mogą to być rodzime lub egzotyczne gatunki drzew. W przypadku tych drugich można nawet pokusić się o ułożenie takiej mozaiki w łazience czy kuchni. Należy wówczas szukać mozaiki z merbau, jatoba czy teak. Krajowe drewno także świetnie sprawdza się do produkcji podłóg. Do wyboru jest drewno bukowe, jesionowe czy dębowe. Jak widać, wybór jest spory, wiec każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – dostosowanego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, preferencji i możliwości finansowych. Zasada jest taka, że im lepszej jakości jest drewno użyte do produkcji mozaiki, tym trzeba liczyć się z poniesieniem większych kosztów.

Gdzie można zastosować mozaikę drewnianą?

Mozaika drewniana dawniej używana byłą wyłącznie na halach produkcyjnych ze względu na swoją wytrzymałość, ale obecnie sięga się po nią do wyłożenia podłogi w domach i mieszkaniach. Znalazła ona zastosowanie także w miejscach użyteczności publicznej. Coraz częściej wiedzie prym we wnętrzach biurowych, salach konferencyjnych i nawet w warsztatach samochodowych. Tak naprawdę to ten uniwersalny rodzaj podłogi sprawdzi się w każdym miejscu o zwiększonym natężeniu ruchu i o podwyższonej wilgotności. Ciekawą opcją jest mozaika pałacowa, która idealnie pasuje do wnętrz bogato zdobionych. Do wyboru jest bardzo wiele dekoracyjnych wzorów. W przestrzennym salonie czy dużym holu będzie strzałem w dziesiątkę.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Mozaika jest odpowiednia do dużych przestrzeni, jadalni lub salonu. Jest elegancka, trwała i pasuje do wystroju mojego mieszkania, wpasowuje się idealnie w mój styl.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here