Dlaczego nie uruchomiono klas IV i VII w ZE nr 10? (SPRAWA OD CZYTELNIKA)

0
954
fot. ZielonaNews.pl

– Co z klasą 4 i 7 w nowym Zespole Edukacyjnym numer 10? – pytają nas Czytelnicy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeśli zainteresowanie będzie, to klasy miały być uruchomione. Jak się okazuje było jednak za mało chętnych.

Za mało dzieci?

Jest dużo chętnych ale jeżeli ktoś dzwoni czy przychodzi i pyta to  dostaje informację, że nie ma czwartej klasy – napisała do nas pani Basia. I przyznaje, że słyszała, że zainteresowanych naborem do czwartej klasy było oficjalnie 12 osób. – A jestem pewna, że tych osób jest więcej. Szkoła pod nosem, a trzeba będzie wozić gdzieś dalej. Teraz dużo ludzi się wprowadza na okoliczne osiedla. Z pewnością znaleźliby się chętni – żali się. Szkoła przyjęła papiery, ale nawet nie poinformowała, że jednak nie utworzą tej klasy – narzeka “Krzyk”.

Za małe zainteresowanie

Jak poinformował magistrat uruchomienie kl. IV w Szkole Podstawowej nr 29 wchodzącej w skład Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze od 1 września 2019r. obecnie nie jest możliwe ze względu na małe zainteresowanie edukacją na tym poziomie szkoły podstawowej.

Nie było zainteresowania kl. IV na poziomie 12 rodziców. Liczba chętnych była zdecydowanie mniejsza. Rodzice zainteresowani kl. IV byli informowani na bieżąco o tym, że kl. IV nie będzie uruchomiona, ze względu na małą liczbę chętnych – informuje Monika Świątkowska, dyrektorka Zespołu Edukacyjnego nr 10. Magistrat zapewnia także, że w każdej chwili można zasięgać informacji u dyrektorki o poziomie organizacji Zespołu Edukacyjnego nr 10, tj. o liczbie oddziałów Miejskiego Przedszkola nr 19 czy też Szkoły Podstawowej nr 29 i jednostek wchodzących w skład Zespołu.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here