Dęte kameralnie rozbrzmią w ramach CORNO – Brass Music Festiwal

0
225
fot. materiały prasowe
Przed nami koncert, podczas którego zabrzmią utwory na różne obsady instrumentalne, w wykonaniu artystów festiwalu. Koncertu będzie można posłuchać 17 sierpnia o godz. 19.00 w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.  W programie muzyka Telemanna, Schumanna, Bizeta, Madsena i in. Wstęp wolny.
RADEK BABORÁK, MACIEJ BARANOWSKI, LENE SKOMEDAL, PIOTR KOWALSKI, WALDEMAR MATERA – waltornie / JULIE BONDE – trąbka / GYÖRGY GYIVICSÁN – puzon / TOMER MASCHKOWSKI – puzon basowy / THOMAS RØISLAND – tuba / WIOLETTA FLUDA-TKACZYK, NATALIA DOMAŃSKA – fortepian

 

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę. Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO – Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu są zielonogórzanie: Łukasz Łacny i Maciej Baranowski.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kolektyw Dźwięku

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here