Deptak się powiększa. Będzie scena letnia, leżaki, fontanny (ZDJĘCIA)

2
2320
fot. ZielonaNews.pl

Trwa budowa tzw. deptaku bis. Ma to być przedłużenie obecnej części spacerowej w centrum miasta. Spod teatru, na wprost, przejdziemy aż do pl. Matejki. Budowlańcy wyburzyli już stojące nieopodal garaże i niszczejące budynki.

Zniknęły już garaże, stojąc przy teatrze widzimy już plac Matejki. To właśnie tutaj niedługo będziemy mogli spacerować, a także oglądać widowiska na scenie letniej.  Zgodnie z zapowiedziami ma w tym miejscu nie brakować zieleni i miejsc do rekreacji. Odpoczywać będziemy mogli między innymi na całorocznych leżakach. Nawierzchnie przy budynku Lubuskiego Teatru, a także ścieżki dojścia do pl. Teatralnego i chodniki, będą wymienione.

Taki wzór ma znajdować się na deptaku prowadzącym od pl. Teatralnego do pl. Matejki

Nowy deptak będzie wyłożony płytami w specyficzne wzory koniczyn, takie jak były na deptaku od 1970-2010.

Co ciekawe w posadzce znajdą się w fontanny z oświetleniem. Na pl. Matejki pojawi się ekran z panoramą miasta. Na skraju pasażu zostaną ustawione dwa ekrany, na których będą namalowane panoramy Zielonej Góry.

Miasto za wykonanie inwestycji zapłaci prawie 8,5 mln zł, a wykona ją firma Polskie Surowce Skalne SP. z o.o, która zajmuje się modernizacją placu przy Filharmonii.

 

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. “fontanny” – dziury w ziemi bez żadnej niecki na wodę…
    Zapraszam do parku Sowińskiego. Ach przepraszam… ta fontanna nie działa :/

  2. Już widzę : miejsce odpoczynku, chyba lokalnego żulostwa. Elewacje kamienic także zostaną odnowione ? Czy wyjdzie byle jak – jak zwykle.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here