Dekoracje wnętrz z drukarni

0
344
fot. materiały prasowe

Dekorowanie wnętrz to fascynujące zajęcie wymagające jednak sporych umiejętności, a nawet talentu. Przydatne będzie również doświadczenie, które maja projektanci wnętrz, ale czasem musimy poradzić sobie sami.

Aranżacja wnętrz to zadanie, które najlepiej zaplanować jeszcze na etapie wykonywania robót budowlanych. Mozna wówczas swobodnie rozplanować wnętrza i zaprojektować pewne elementy do wykonania na tym etapie. O wiele łatwiej wykonać wówczas dekoracje wnętrza. Jeśli mamy projekt wnętrza wykonany przez profesjonalistę, to jest duże prawdopodobieństwo, że całość będzie spójna i spełni nasze oczekiwania. Laikom trudno sobie wyobrazić jak w rzeczywistości będzie wyglądało pomieszczenie oglądane na projekcie, dlatego robi się wizualizacje. W ostateczności trzeba zaufać projektantowi, który z pewnością ma duże doświadczenie. Wykończenie wnętrza i jego dekoracja, to przecież jego praca.

Projektanta zatrudniamy zazwyczaj przy dużych remontach albo urządzaniu nowych domów lub mieszkań. A co wtedy, kiedy chcemy coś zmienić w mieszkaniu, a nie wyobrażamy sobie dłuższego wyłączenia z użytkowania. Wówczas możemy zmienić znacznie mniej, więc skupiamy się na wymianie mebli i wyposażenia oraz dekorowaniu. To właśnie dekoracje pomagają zmienić wnętrze w największym stopniu. Ich zaletą może być odwracanie uwagi od mniej atrakcyjnych elementów aranżacji wnętrza. Zazwyczaj nie chcemy dekoracji, która zajmuje nam przestrzeń, więc do dekorowania pomieszczeń wykorzystujemy ściany. A jeśli dekorujemy ściany, to często wybieramy fototapety.

Pomieszczeniem domowym, w którym najczęściej wykorzystujemy fototapety jest salon albo pokój dzienny (zobacz galerię – https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-salonu/). Najlepiej jeśli naklejamy fototapetę na dużą ścianę, niezastawioną meblami. Czasami o to jest trudno, więc idziemy na kompromis, polegający na tym, że cześć fototapety będzie zasłonięta albo naklejamy ją jedynie na część ściany. Trzeba to dobrze rozważyć, ponieważ każda fototapeta jest pewną kompozycją, nie wolno tego zepsuć. Wybór motywu, to kwestia indywidualna, ale powinniśmy pogodzić gusty wszystkich domowników, bo to jest przestrzeń wspólna. Z doświadczenia wiadomo, że jest to trudne zadanie. A dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że w salonie przyjmujemy gości i nie mogą oni czuć się skrepowani zbyt odważna tematyką salonowej fototapety.

Fototapety są bardzo duża dekoracją, która potrafi narzucić pomieszczeniu własny styl. Czasami jest to pożądany efekt, ale są sytuacje, kiedy chcemy, żeby dekoracja była tylko dodatkiem uzupełniającym. Możemy wówczas zdecydować się na obrazy, znacznie mniejsze, ale o równie dobrych walorach dekoracyjnych (zobacz – https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/). Obrazy mogą mieć różne proporcje i wymiary, więc są lepsze do wypełniania pustego miejsca na ścianie. Dobierając odpowiednie wymiary i motyw można sterować efektem dekoracyjnym: od małego obrazka będącego tylko uzupełnieniem dekoracji ściany do dużego obrazu będącego najważniejszym elementem wystroju salonu.

Fototapety i obrazy możemy stosować nie tylko do dekoracji salonów lub sypialni, czy innych domowych wnętrz. Równie dobrze sprawdzają siew dekoracji biur lub innych pomieszczeń służbowych lub publicznego użytku (kawiarnie, puby, salony spa itd.). W dekorowaniu tych wnętrz obowiązują te same zasady. Najlepiej oczywiście wykorzystywać fototapety i obrazy drukowane na zamówienie. Mamy wówczas do wyboru miliony dostępnych motywów, panujemy nad procesem komponowania dekoracji, a wykonane produkty są najwyższej jakości. Zamówienie robimy siedząc przed ekranem komputera, czyli tak, jak lubimy.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here