Czytelnik pyta: Czy będzie znowu remont ul. Zjednoczenia?

0
357
fot. ZielonaNews.pl/ zdjęcie Archiwalne

Urząd miasta ogłosił przetarg na remont ul. Zjednoczenia wraz z wiaduktem (czytaj więcej: Remont wiaduktu i ul. Zjednoczenia). Nasz Czytelnik pyta, czy chodzi o ponowny remont niedawno modernizowanego odcinka. – Czytałem w mediach, że będzie remontowany odcinek od ronda PCK do wiaduktu. Czy to znaczy, że ledwo co wyremontowaną jezdnię znów będą rozgrzebywać? – dopytuje Pan Marcin.

Remont ul. Zjednoczenia. Na jakim odcinku?
Na temat planowanego remontu ul. Zjednoczenia wraz z wiaduktem pisaliśmy pod koniec sierpnia (Czytaj: Remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia). Co prawda w dokumentach przetargowych można spotkać zapis dotyczący remontu od ronda PCK do wiaduktu, ale wyszczególniony jest konkretny odcinek, którego mają dotyczyć prace. Chodzi o część obejmującą odcinek od km 1+208,20 do wiaduktu (jezdnia prawa) oraz od km 1+225,57 do wiaduktu (jezdnia lewa).

Zakres robót objętych zamówieniem
Dysponujemy dokumentacją projektową na odcinek od ronda PCK do wiaduktu, stąd w przetargu udostępniono projekt w całości z informacją dotyczącą zakresu robót objętych zamówieniem – wyjaśniała nam Monia Zapotoczna z urzędu miasta. I zacytowała informację znajdującą się w zakresie branży drogowej: przedmiot zamówienia będzie realizowany na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Biuro Projektowo-Realizacyjne „OLPRO” , ul. Dekoracyjna 3, 65-722 Zielona Góra dla zadania pn „Remont drogi wojewódzkiej nr 280 w Zielonej Górze na odcinku od ronda Polskiego Czerwonego Krzyża do wiaduktu nad linią kolejową” w części obejmującej odcinek od km 1+208,20 do wiaduktu (jezdnia prawa) oraz od km 1+225,57 do wiaduktu (jezdnia lewa) (dokładny zakres oznaczono na mapce poglądowej zakresu robót drogowych – początek zakresu został wydzielony czerwoną linią).

Poniżej znajdziecie mapę zakresu.

fot. Urząd Miasta Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here