Czym wyróżnia się chemia włoska? Nowy fenomen chemii gospodarczej

1
1469
fot. materiały prasowe

Choć większość preferuje chemię niemiecką, to jednak mimo tego, na rynku istnieje wiele innych opcji, którymi warto się zainteresować. Jedną z nich jest chemia włoska, posiadająca kilka unikalnych zalet, których konsument nie znajdzie w detergentach z innych krajów. Czym wyróżnia się chemia włoska na tle konkurencji? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w naszym artykule.

Przede wszystkim opisywany rodzaj chemii gospodarczej jest mocno powiązany z charakterystycznymi dla kraju pochodzenia cechami. Tak jak w przypadku Niemiec i ich obywateli, którzy kojarzeni są z porządkiem i wysoką kulturą pracy, przekładającą się ostatecznie skuteczność wytwarzanych przez nich produktów, podobnie wygląda to w kontekście Włoch. Kraj ten może kojarzyć się z pięknem, subtelnością i bogatą historią. Dlatego nie jest to wielkim zaskoczeniem, że chemia włoska pośrednio przejęła przynajmniej część tych zalet, wyczuwalnych we włoskich produktach.

Piękno włoskiej chemii

Warto zacząć od piękna, które w kontekście chemii z Włoch przekłada się przede wszystkim na unikalne nuty zapachowe. Nie dość, że są one w produktach z tego kraju naprawdę ciekawie skomponowane, to przy tym wyróżniają się prawdziwą intensywnością. Firmy, produkujące chemię we Włoszech, zazwyczaj przykładają do tego aspektu naprawdę dużą wagę. Doskonałym na to przykładem jest marka Felce Azzurra, która posiada rozbudowany wachlarz produktów, od płynów do płukania tkanin po żele pod prysznic. Jednak pomimo zasadniczych różnic pomiędzy tymi detergentami, każdy z nich zawiera w sobie wyrazisty zapach świeżych kwiatów, owoców czy innych aromatycznych składników. Jest to możliwe za sprawą odpowiedniego podejścia do tematu i współpracy z dbającymi o to firmami. Tak też dzieje się w przypadku Felce Azzurra, która tak naprawdę została stworzona przez cenioną włoską perfumerię Paglieri, czyli ekspertów w dziedzinie pięknych nut zapachowych.

pieknochemiiwloskiej
fot. materiały prasowe

 

Obcując z chemią włoską można odnieść wrażenie, że większość należących do tej kategorii środków to niemal produkty premium. Jest to celowy zabieg producentów, który ma na celu oddać właśnie w dalszym ciągu kojarzący się także z luksusem klimat i charakter włoskiego państwa. Oprócz Felce Azzurra, które zdecydowanie jest marką renomowaną, istnieją producenci, którzy w pełni oddają definicję prestiżowych marek. Jest nią m.in. Tesori D’Oriente, które specjalizuje się w środkach do pielęgnacji ciała. Ich żele i płyny pod prysznic są naprawdę pożądane, również na rynku polskim, właśnie dzięki innemu podejściu do produkowanej chemii. Oprócz jakościowych składników niedostępnych w przeciętnym środku, takich jak mirra czy smoczy owoc, Tesori D’Oriente przyciąga swoimi odniesieniami do czasów starożytności. Ich środki posiadają naprawdę estetyczne opakowania i intrygujące nazwy, co komponuje się z jakościową zawartością i sprawia, że używający ich płynów klienci mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Oczywistym jest, że taka marka oprócz jakości i pięknych zapachów łączy się również z nieco wyższymi cenami niż w przypadku standardowych środków do kąpieli. Istnieją jednak takie rozwiązania, które nie nadwyrężą domowego budżetu, a w dalszym ciągu będą wyróżniać się na tle innych propozycji. Marka Malizia jest takim właśnie złotym środkiem pomiędzy jakością, a ceną. Ich produkty również posiadają ciekawe nuty zapachowe, ale sama otoczka wokół produktu jest zdecydowanie mniej prestiżowa. Jednak w przypadku, gdy stawiasz bardziej na wydajnośća mniej na elitarny charakter chemii gospodarczej, to tego typu płyny do kąpieli, oferowane przez Malizia, będą dla Ciebie. Oczywiście nie znaczy to, że dostajesz zdecydowanie gorszy produkt, bo nadal są to godne polecenia środki. Zwyczajnie dostosowane są do nieco innej grupy docelowej. Jeśli należysz do konsumentów, którzy lubią oszczędzić, a dane środki Cię zainteresowały, to sprawdź ciekawą i korzystną cenowo ofertę na zagraniczną chemię, również tę włoską, dostępną w sklepie Eurochemiahttps://eurochemia.com/127-chemia-wloska

Skuteczność również warta uwagi

Nie samymi zapachami i prestiżem człowiek żyje. Tak moglibyście zareagować na dotychczasową treść artykułu. Uważamy tak samo i podobne wnioski wyciągnęli również włoscy producenci. Dlatego na rynku istnieje kilka marek, dla których przyjemny zapach jest głównie dodatkiem, a producenci bardziej stawiają na ogólnie pojętą skuteczność. Jest to szczególnie wskazane w kontekście środków do prania, które oprócz pozostawiania na tkaninach przyjemnych woni, muszą z nich również wywabiać plamy, zadbać o ich kolor czy zadziałać odświeżająco. Przykładami mogą być marki Spuma di Sciampagna, Omino Bianco czy Soft. Ich środki posiadają wysoką wydajność, a także skuteczność, naprawdę często pojawiają się nowe edycję danych detergentów z nowymi formułami piorącymi czy myjącymi, a co najważniejsze ich cena wcale nie jest najwyższa. To pokazuje, że chemia włoska będąca na pierwszy rzut oka kojarzona bardziej z sensualną i kosmetyczną stroną chemii gospodarczej, posiada również silną reprezentację marek tworzących skuteczne produkty czyszczące.

 

skutecznoscchemiiwloskiej.png
fot. materiały prasowe

Pewnym jest, że potencjał chemii włoskiej jest naprawdę ogromny. Oprócz przyjaznego podejścia producentów do potencjalnego klienta i rozumienia jego potrzeb, same ich środki również wręcz zaskakują jakością. Obecna liczba włoskich opcji chemicznych jest naprawdę rozbudowana. Od liczby klientów zależy, czy ekspansja na inne rynki europejskie czy kontynenty będzie coraz szybsza, czy jednak nadal pozostanie w pewnej niszy. Faktem jest, że szanse na jeszcze większy rozwój i nowe, równie atrakcyjne detergenty czy kosmetyki są naprawdę duże. Warto obserwować ten proces i wypróbować nowych sposobów na standardową chemię gospodarczą.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja w przypadku włoskich produktów uwielbiam ich zapach. Pachną one bardzo intensywnie, a co więcej ich zapachy nie ograniczają się tylko do opcji cytrynowych, leśnych czy morskich. Włoskie produkty do prania oraz kosmetyki do kąpieli mają do zaoferowania zdecydowanie więcej zróżnicowanych aromatów. Według mnie to jest bardzo na plus. Jeżeli natomiast ktoś woli zapachy bardziej delikatne, to wydaje mi się, że chemia włoska niekoniecznie jest dla niego.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here