Czym są walizki transportowe?

0
75
fot. materiały prasowe

Potrzebujesz przewieźć wrażliwe przedmioty? Walizki transportowe są tym, czego potrzebujesz. Chronią zawartość przed wilgocią, zmianą ciśnienia i upadkiem z wysokości. Chcesz dowiedzieć się więcej, czym są walizki transportowe? Sprawdź w naszym artykule!

Walizki transportowe — ochronią wszystko, co cenne

Niektóre walizki transportowe wyglądem przypominają skrzynki. Inne, to walizki na kółkach, które bardziej przypominają bagaż podróżny. Często są wyposażone we wkładki piankowe lub inne materiały chroniące to, co jest w środku. W rzeczywistości, jak sama nazwa wskazuje, tym, co czyni je tak wyjątkowymi, jest ich zdolność do ochrony i mobilność. Zabezpieczą prawie wszystko, co do nich włożysz. 

Walizki transportowe to produkty o różnych kształtach i rozmiarach. Od małych wodoszczelnych walizek na delikatny sprzęt, po odporne na zgniatanie duże walizki z kółkami do transportu dowolnego sprzętu w stanie nienaruszonym i funkcjonalnym. Zasadniczo, jeśli masz coś, co chcesz chronić podczas transportu, zwłaszcza coś bardzo cennego lub delikatnego, to wysokiej jakości walizka transportowa jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Walizki transportowe – cechy

W tym miejscu przyjrzymy się najważniejszym cechom, jakie powinny posiadać walizki transportowe.

Wytrzymałość 

Jeśli walizka ma chronić Twoje cenne przedmioty, to musi być mocna. Walizki transportowe są wytrzymałe ze względu na technikę produkcji znaną jako formowanie wtryskowe oraz zastosowanie kopolimeru polipropylenu. Polipropylen to tworzywo termoplastyczne, które oferuje doskonałe połączenie właściwości fizycznych, chemicznych, mechanicznych, termicznych i elektrycznych, z dobrym stosunkiem wytrzymałości do masy. Jest również lekki, odporny na zabrudzenia i nie wchłania wilgoci. 

Nieprzenikalność

 Oprócz tego, że są odporne na wgniecenia, walizki transportowe muszą również chronić zawartość przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak woda i kurz. Dlatego w walizkach używa się odpowiedniego rodzaju wodoszczelnych i pyłoszczelnych hermetycznych uszczelnień, aby nic nie dostało się do środka. 

Hermetyczność

Walizki transportowe są przystosowane do podróży samolotami. Niektóre modele mają automatyczny zawór wyrównujący ciśnienie. Nagromadzone powietrze jest uwalniane, ale cząsteczki wody są nadal zatrzymywane na zewnątrz, co skutkuje łatwą do otwarcia, wodoszczelną obudową na dowolnej wysokości.

Mobilność

Możliwość łatwego przenoszenia walizek jest jedną z najważniejszych ich cech. Gdyby nie były mobilne, to straciłyby na swojej użyteczności. W związku z tym walizki są wystarczająco lekkie, aby można je było nosić w dłoni lub są wyposażone w koła i wysuwany uchwyt, który umożliwia ciągnięcie walizki.

Odpowiednie wnętrze

Walizki ochronne muszą również być odpowiednio zaprojektowane i wykonane od środka. Zwykle w środku zbudowane są z pewnego rodzaju pianki, która otula znajdujące się w walizce wrażliwe przedmioty i chroni przed uszkodzeniami. Zabezpiecza też przedmioty przed zniszczeniami spowodowanymi upadkiem z wysokości.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here