Czym kierować się wybierając kurtkę zimową?

0
28
fot. materiały prasowe

Planujesz kupić nową kurtkę zimową? W tym sezonie chcesz wybrać coś niezawodnego? Model, który ma wszystkie niezbędne atuty? W takim razie sprawdź, na jakich produktach powinieneś skupić uwagę. Jest kilka wytycznych, którymi powinieneś się kierować.

Jaka powinna być idealna kurtka zimowa?

Oczywistym wydaje się fakt, że większość z nas stara się podążać za modą. Wybiera topowe modele odzieży i obuwia, zwracając przy tym uwagę na poszczególne marki. Szczególnie te znane i cenione wśród zwykłych klientów, a także gwiazd kina czy muzyki. W tym sezonie doskonale widać, że panie najczęściej decydują się na kurtki wykonane z ekoskóry ze wstawkami z kożuszka. Za ich przykładem idą także niektórzy panowie, kupując tak zwane pilotki.

Większość mężczyzn pozostaje jednak wierna klasycznym, puchowym kurtkom. I mają przy tym ogromne szczęście, bo te praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Zmienia się jedynie postrzeganie jakości ich wykonania. Kupujący coraz częściej zwracają uwagę na opis danego produktu, jego atuty i to czy rzeczywiście gwarantuje spodziewany komfort noszenia.

Dobrym przykładem, zmieniającego się podejścia do mody męskiej, jest popularna marka Jack Wolfskin, która cały czas zyskuje na zainteresowaniu. Marka proponuje kurtki z możliwością dopasowania ich do sylwetki właściciela, wodoszczelne i wiatroszczelne, które szyje z wysokojakościowych materiałów. Przewodni producent odzieży outdoorowej na świecie ma coraz więcej zadowolonych klientów także w Polsce.

Najważniejsze atuty niezawodnej kurtki zimowej

Jaka powinna być zatem idealna kurtka zimowa dla przeciętnego mężczyzny? Wypunktujmy najważniejsze w jej przypadku atuty. Idąc ich tropem, wskazać należy kolejno:

  • Wiatroszczelność, a więc to, że kurtka zapewnia optymalną ochronę przed mroźnym, niekiedy porywistym wiatrem.

  • Wodoszczelność, hydrofobowość, czyli fakt, że materiał, z którego jest wykonana, nie nasiąka wodą – deszczem, śniegiem czy mżawką.

  • Odpowiednią oddychalność i wentylację, czyli możliwość regulacji temperatury ciała podczas aktywności fizycznej, odprowadzanie całej ciepłoty na zewnątrz materiału.

  • Niezawodny, mocny i solidny materiał, z którego wykonana jest konkretna kurtka.

W przypadku poszczególnych modeli poza wiatro- i wodoszczelnością, wentylacją i izolacją termiczną oraz wysokiej jakości materiałem, wymienić trzeba również dodatkową ochronę w postaci kaptura, szczelnych ściągaczy itd. Praktycznie wszystkie, wskazane zalety posiadają kurtki narciarskie oraz stricte outdoorowe, na przykład te firmy The North Face. Warto się więc skupić na niej lub przynajmniej podobnej marce.

Do niezawodnej zimowej kurtki, warto też dobrać odpowiedniej jakości buty i akcesoria. W kwestii tych ostatnich mowa oczywiście o ciepłej czapce, szalu lub męskim kominie oraz pasujących do nich rękawiczkach.

fot. materiały prasowe

Akcesoria zimowe, którymi warto uzupełnić okrycie wierzchnie

Teraz gdy wiesz już, na jaki rodzaj okryć wierzchnich zwrócić szczególną uwagę – nieco łatwiej będzie Ci podjąć decyzję dotyczącą kupna określonego modelu kurtki. W temacie zimowych akcesoriów warto natomiast podkreślić, że i one w zakresie poszczególnych propozycji mają wiele do zaoferowania.

Jeśli chodzi o czapki, skoncentruj się na ofercie dodatków wykonanych z wełny merino albo stuprocentowej bawełny. Wspomniane materiały są oddychające, wykazują zdolność pochłaniania oraz oddawania nadmiernej wilgoci. Szal lub komin wybierz taki, by poza szyją był w stanie zakryć też Twoje usta i nos. Do kompletu dopasuj także pasujące rękawiczki – zamszowe, skórzane albo z nubuku.

Uzupełniając garderobę na zimę, pamiętaj przede wszystkim o codziennym komforcie i zadowalającej jakości wybranych elementów. Choć dość oczywistym wydaje się fakt, że większości z nas zależy na modnych dodatkach, prawda jest taka, że w porze zimowej priorytetem powinny być raczej te z kategorii niezawodnych. Jedno nie wyklucza zresztą drugiego. Topowe, outdoorowe marki na uwadze mają także nienaganną prezencję proponowanych produktów. Skrupulatnie dobierają do nich wybraną kolorystykę, wzory i wszystkie detale.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here