Czym charakteryzuje się nowoczesne podejście do pakowania w folię?

0
119
fot. materiały prasowe

Owijanie foliowe znane jest od wielu lat z powodu praktyczności tego pakowania. Gdy owiniemy naszą przesyłkę, mamy pewność, że przesyłka jest prawie w stu procentach bezpieczna i nic nie powinno jej się stać, nawet podczas wstrząsów spowodowanych wyboistą drogą, którą nie zawsze uda nam się ominąć. Jednak ręczne owijanie zajmuje nam długo czasu, dlatego warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania.

Czym są i do czego służą owijarki stretch?

Owijarki stretch to urządzenia, dzięki którym nie musimy męczyć się z ręcznym owijaniem produktów. Mówiąc o nich, nie sposób jest nie wspomnieć o wydajności, którą oferują. Ludzkie ręce ze względu na nasze ograniczenia nie są w stanie owijać towaru tak szybko, jak robią to maszyny. Co więcej, pakowanie w folie przez człowieka zawsze będzie mniej dokładne, dlatego, jeżeli zależy nam, na naprawdę szczelnym pakowaniu, aby żaden z elementów paczki nie został uszkodzony, to owijarki stretch są najlepszym możliwym rozwiązaniem, które jest obecnie dostępne na rynku.

Oprócz szczelności, którą oferują maszyny, warto wspomnieć o wysiłku, który redukują. Sam proces owijania palety dla człowieka jest naprawdę wymagający, a dodatkowo ryzykowny, ponieważ błąd ludzki może sprawić, że cała paleta runie, a my narazimy się na pokaźne straty. Natomiast obsługa owijarki stretch jest banalnie prosta, dzięki czemu każdy pracownik po wytłumaczeniu mu zasad działania zrozumie jak nią się posługiwać. Owijarka powinna również stanowić podstawowe wyposażenie firm zajmujących się transportem towaru, ponieważ z ich użyciem zwiększamy jakość oferowaną przez naszą firmę.

Owijarka pozioma — jakie jest jej zastosowanie?

Dla wielu osób owijarka pozioma może błędnie kojarzyć się z paletownicą. Jednak są to dwa zupełnie inne urządzenia, paletownica jak sama nazwa wskazuje, służy do owijania całych palet, natomiast owijarki poziome wykorzystuje się podczas pakunku mniejszych wyrobów. Aby poprawnie jej używać, wystarczy zostawić nasz przedmiot w wyznaczonym miejscu, wybrać sposób, w jaki działać ma owijarka pozioma, oraz ile stretchu powinna użyć, a następnie maszyna zrobi wszystko za nas. Oczywiście do jej obsługi niezbędny jest pracownik, jednak owijarka jest dużym odciążeniem jego barków, które niewątpliwie dostałyby w kość podczas długiego pakowania.

Owijarki stretch — warto postawić na jakość!

Wiele firm, ze względu na chęć oszczędzenia funduszy, nie decyduje się na zakup owijarki stretch. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ biorąc pod uwagę precyzyjność tych maszyn, szybko dojdziemy do wniosku, że są one znacznie oszczędnejsze, ponieważ możliwość popełnienia przez nie błędu jest prawie zerowa. Najlepszym rozwiązaniem, aby przekonać się o tym na własnej skórze, są owijarki stretch w ofercie Znakpaku, renomowanej firmy, która zajmuje się produkcją maszyn do pakowania. W dostępnej ofercie na https://www.znakpak.com.pl/ znajdziemy również maszyny do pakowania w karton, dzięki którym wysyła przedmiotów, będzie kompletna.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here