Czy warto budować domy szkieletowe?

0
88
fot. materiały prasowe

Domy szkieletowe to dość popularny temat, który rodzi wiele kontrowersji i nieporozumień. Istnieje zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników takiego rozwiązania. Gotowe domy szkieletowe dały się poznać jako ekologiczne i energooszczędne konstrukcje, jednakże wiele osób twierdzi, że tego typu budynek nie sprawdzi się dobrze w polskim klimacie. Kto ma racje? Czy warto stawiać domy w technologii szkieletowej, czy lepiej postawić na dom murowany?

Dom szkieletowy – co to jest?

Nazwa domów szkieletowych może kojarzyć się różnie, warto więc na samym początku wyjaśnić ich definicje. Nazwa pochodzi od drewnianego szkieletu, który jest fundamentem w budowie domu tego typu.  Konstrukcja jest wypełniania izolacją termiczną – np. wełną mineralną, membraną wiatroizolacyjną oraz folią paroizolacyjną i materiałem usztywniającym np. płytami OSB. Budowa domu szkieletowego musi mieć także elewacje. W tym celu z powodzeniem wykorzystuje się między innymi drewno. Może to być także otynkowanie ścian zewnętrznych i pomalowania ich na ulubiony kolor. Efekt jest zniewalający, gdyż takie obiekty niczym nie różnią się od budowli murowanych – potwierdza producent domów szkieletowych.

Zalety budownictwa szkieletowego

Domy kanadyjskie są bardzo szybkie oraz tanie w montażu. Warto zauważyć, że mimo dość malej grubości ściany, posiadają dobry współczynnik przenikania ciepła. Nie bez podstawy mów ię, że jest dom szkieletowy to dom energooszczędny. Ich cechą charakterystyczną jest to, że bardzo szybko się nagrzewają. Elewacja zbudowana z płyt włóknowo-cementowych zapewnia izolację akustyczną i odporność na wilgoć na bardzo wysokim poziomie.

Trwałość domów szkieletowych

Argumentem za budową domów szkieletowych stoi na pewno fakt ich trwałości. Wszystko zależy jednak od jakości wykonania oraz zastosowanych materiałów. Wymarzony dom musi być stworzony w oparciu o doświadczenie i najwyższej klasy surowce – niezależnie czy będzie to dom drewniany, czy innego typu. Podczas chęci realizacji inwestycji warto skorzystać z miejsc jak producent domy szkieletowe. Zaufany i profesjonalny usługodawca z pewnością podejmie się wykonania domu szkieletowego najwyższej jakości.

Możliwości dowolnej zmiany

Krótki czas budowy, setki klientów z dobrymi opiniami, możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego to również zalety, które należy wziąć pod uwagę, planując całą budowę. Domy szkieletowe są bardzo przyjazne dla domowników. Istnieje możliwość budowy w dowolnym stylu, oraz wybranym układem pomieszczeń. Bardzo dużym atutem jest to, że istnieje szansa na samodzielnie dokonywanie remontów takich jak dorobienie gniazdka czy przedłużenie kabla w ścianie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here