Czy w mieście potrzebna jest sygnalizacja świetlna na wysokości oczu kierowcy?

6
511
fot. ZielonaNews.pl

Radny Jacek Budziński proponuje montaż dodatkowej sygnalizacji świetlnej na poziomie oczu kierowców.

Czytaj dalej za reklamą —>Dodatkowa sygnalizacja na wysokości wzroku kierowcy

Mój absolwent podesłał zdjęcie ze skrzyżowania w Warszawie. Widać na nim dodatkowe światła, które znajdują się na poziomie oczu kierowców, motocyklistów oraz rowerzystów, stojących w pierwszym rzędzie i oczekujących na wjazd na skrzyżowanie. Proszę rozważyć, czy nie warto by było zamontować podobne dodatkowe światła chociaż na głównych zielonogórskich skrzyżowaniach – pisze w swojej interpelacji radny J. Budziński. 

fot. Facebook Jacek Budziński

Miasto nie planuje obecnie montażu takiej sygnalizacji…

W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że departament zarządzania drogami na dzień dzisiejszy nie planuje montażu dodatkowej, obniżonej sygnalizacji świetlnej. Propozycja zostanie przeanalizowana. – Pomysł montażu dodatkowej obniżonej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach w Zielonej Górze uważam za słuszny i mam nadzieję, że prezydent po przeanalizowaniu korzyści zgodzi się na to – komentuje radny. A Wy co o tym sądzicie? Weźcie udział w naszej sondzie! (poniżej) 

Czy w mieście potrzebna jest dodatkowa obniżona sygnalizacja?

PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

  1. Niekoniecznie na wysokości oczu kierowcy, ale obniżona / boczna mogłaby się przydać na niektórych skrzyżowaniach, bo przy niskim położeniu słońca (i jadąc pod słońce) światła nad jezdnią będąc na jego wysokości powoduje utrudnienia w obserwacji świateł.

  2. Tak w kwestii pokrewnej. Dlaczego nowa szkoła na Batorego dostanie światła na przejściu a szkoła nr 15 na Aglomeracyjnej nie? Są gorsi? Bardziej rozgarnięci? A może szybsi na przejściu?

  3. Światła o których piszesz będą na wysokości Źródlanej?
    Dzieci z Obywatelskiej dalej będą chodzić po rondzie?
    Trzeba zatrudnić osobę przeprowadzającą przez pasy…

  4. Światła przydały by się na osiedlu Olimpie .strach przechodzić na drugą stronę jak się wysiada z autobusu.od strony łężycy jadą jak wariaci.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here