Młodzi zielonogórzanie zapłacą mniej w sklepach, pubach, czy siłowniach

1
3655

Po sukcesie i popularności Karty ZGranej rodziny i ZGranych 50+ przyszedł czas na Kartę Młodych. To inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta. Karta będzie obowiązywać w mieście już od 8 stycznia i niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści.

Karta Młodych to 3 w 1?

Karta Młodych, podobnie jak pozostałe karty ZGranych niesie ze sobą przede wszystkim ulgi związane z zakupami i usługami. Młodzi będą mogli skorzystać z ulg w pięciu sektorach: sport, gastronomia, usługi, rozrywka, kluby/puby. Kluby i puby znalazły się na tej liście, bo karta młodych dotyczy tych młodych pełnoletnich. Ubiegać się o nią mogą wszyscy uczniowie i studenci, którzy ukończyli 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej. Jeśli więc jesteśmy studentami UZ i mamy więcej niż 26 lat, wciąż przysługuje nam Karta Młodych. Prawdopodobnie doktoranci UZ również będą mogli z ulgi skorzystać. – Wprawdzie tej opcji pod uwagę nie wzięliśmy, to myślę, że jest to możliwe. Chcemy, żeby ta karta ewoluowała – powiedział Michał Mościcki przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Zielona Góra podczas konferencji w ratuszu. O tej ewolucji mówiła także zastępca prezydenta miasta Wioleta Haręźlak. – Chcielibyśmy zobaczyć, jakim zainteresowaniem będzie cieszyła się karta dla młodych ludzi i być może to skłoni nas do refleksji nad tym, czy nie stworzyć jednej karty ZGranych Zielonogórzan. Bierzemy również pod uwagę rozwój technologii, żeby te karty były na przykład ze specjalnym czytnikiem przy obsłudze tych kart. Karty muszą ewoluować, spełniać oczekiwania grupy odbiorców – powiedziała W. Haręźlak. Młodzieżowa Rada Miasta wierzy też, że dzięki tej karcie uda się zatrzymać młodych w mieście.

Korzyści z karty

Studenci i pełnoletni uczniowie szkół średnich będą mogli skorzystać ze zniżek i dodatkowych usług. W tej chwili do programu Karta Młodych włączyły się 53 firmy. Młodzi będą mogli skorzystać m.in. z promocji w księgarni, szkołach jazdy, czy usług fryzjerskich. Sam CRS oferuje posiadaczom tej karty 5 zł za 2h basenu w każdą środę. Większość firm po okazaniu tej karty oferuje usługi lub produkty tańsze o 10-15%, a w niektórych przypadkach nawet do 20%. – To ulga dla portfela – zachwalał kartę M. Mościcki. Karta Młodych powstała dzięki wsparciu finansowych funduszu miasta Zielona Góra w kwocie 60 tys. zł.

Kiedy i gdzie?

Karta rusza od 8 stycznia i to właśnie wtedy można składać wnioski elektroniczne lub przychodzić osobiście do ratusza do sali nr 12, siedziby Młodzieżowego Biura Rady Miasta. Biuro czynne będzie w dniach:

poniedziałek 15.00 – 18.00
środa: 15.00 – 17.30
Piątek: 15.30 – 17.30

Na www.kartamlodych.pl można od 8 stycznia dokonywać rejestracji i poznać partnerów programu. Pierwsze karty powinny być wydane pod koniec stycznia.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here