Czy pojawią się elektryczne hulajnogi i rowery?

0
2038
fot. ZielonaNews.pl

System roweru miejskiego cieszy się ogromnym powodzeniem. Teraz zielonogórzanie pytają o to, czy i kiedy w Zielonej Górze będzie szansa na wypożyczenie elektrycznych hulajnóg czy rowerów. Temat ten poruszyła radna PiS Bożena Ronowicz.

Czytaj dalej za reklamą —>Zielonogórzanie chcą hulajnóg i rowerów elektrycznych

– Cykliści stają się coraz bardziej wymagający. Klasyczne rowery już nam nie wystarczają. Prosimy o rozszerzenie oferty miejskich rowerów o: rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych, elektryczne oraz rowery 4G (wyposażone m.in. w GOPS i elektrozamek). Prosimy też o, bardzo popularne w wielu polskich miastach, hulajnogi elektryczne – apelowała radna B. Ronowicz.

Czytaj dalej za reklamą —>Nie będzie nowych sprzętów?

W odpowiedzi magistrat poinformował, że do końca 2021 raczej rozszerzenie oferty nie wchodzi w grę.

Czytaj dalej za reklamą —>– Podpisana aktualnie umowa na dostarczenie i prowadzenie wypożyczalni rowerów miejskich obowiązująca do końca 2021 roku nie przewiduje możliwości rozszerzenia oferty typów rowerów. Jednocześnie nie planuje się aktualnie wprowadzenia miejskich hulajnóg elektrycznych – poinformował magistrat. Przypominamy także, że prywatna firma zapowiada otwarcie wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. A póki co powstała już pierwsza w mieście wypożyczalnia rowerów elektrycznych MTB  —> Czytaj więcej —>  Rowery MTB i hulajnogi elektryczne. Czy powiększenie oferty roweru miejskiego jest mile widziane? Weźcie udział w naszej sondzie poniżej! (Przeczytaj inne interpelacje radnej: B.Ronowicz odpowiedź na interpelacje)

Czy chciałbyś, żeby oferta roweru miejskiego została zmieniona?

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here