Czy Karta Praw Rodzin zostanie przyjęta w Zielonej Górze?

9
530
Budżet obywatelski 2019 Zielona Góra
fot. Mirosław Materek

Radny PiS Jacek Budziński w imieniu mieszkańca zapytał prezydenta miasta, czy ten rozważyłby przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Jest ona odpowiedzią na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT+. – Dokument zawiera siedem konkretnych propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorządy konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Na prośbę rodziców oraz organizacji broniących ich praw projekt Karty Praw Rodzin opracował Instytut Ordo Iuris. Dokument jest adresowany do samorządowców wszystkich szczebli – wyjaśnia radny.

W odpowiedzi prezydent zapewnia, że rozważy przyjęcie tej karty w Zielonej Górze. – Oczywiście chciałbym aby prawa rodziny, dzieci, rodziców oraz tolerancja i poszanowanie siebie nawzajem były zawsze respektowane w Zielonej Górze. Dlatego też, jak najbardziej rozważę przyjęcie tej kary w Zielonej Górze – podpowiada prezydent miasta Janusz Kubicki. (Samorządowa Karta Praw Rodzin POBIERZ).

Czym jest Karta Praw Rodzin?

Jak czytamy na https://ordoiuris.pl karta zapewni, że szkoły i inne instytucje publiczne będą respektować pierwszeństwo wychowawcze rodziców, a dobro i autonomia rodziny będą brane pod uwagę przy tworzeniu lokalnego prawodawstwa.

Dokument przewiduje zapewnienie jawności informacji o współpracy szkół z organizacjami pozarządowymi oraz mechanizmu podwójnej weryfikacji rodzicielskiej materiałów organizacji zewnętrznych w zakresie związanym z rozwojem psychoseksualnym. Autorzy proponują też wykluczenie publicznego finansowania projektów podważających konstytucyjną tożsamość oraz autonomię małżeństwa i rodziny, zagwarantowanie rodzicom możliwości samodzielnego wyboru różnych form opieki nad młodszymi dziećmi oraz uwzględnienie perspektywy rodziny (family mainstreaming) w procesie tworzenia każdego aktu prawa miejscowego.

Sygnatariusze Karty przypominają o wartościach poświadczonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, zasadzie ochrony rodziny i rodzicielstwa (art. 18), prawie do ochrony życia rodzinnego (art. 47), prawie rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 ust. 1) oraz prawie dziecka do ochrony przed demoralizacją (art. 72 ust. 1).

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

  1. Jednocześnie należy przemyśleć zasadność wydawania zgody na marsz dziwadeł pod tęczową flagą.

  2. nie wiem co napisać, jestem nie praktykującym katolikiem. Tylko dlatego, że Wy praktykujący katolicy szerzycie mowę nie tolerancji, fałszu, zakłamania, …. . Wasz poziom empatii dla innych jest równy zeru, o tolerancji nie wspomnę, poziom jaki sobą prezentujecie odpowiada poziomowi debilizmu, właściwie to nie znam słów wystarczająco adekwatnych do określenia waszego, no właśnie czego, wy nic swojego nie macie, nic sobą samymi nie reprezentujecie czy też przedstawiacie. Jesteście jakąś popierdoloną wartością UROJONĄ, która w znaczący sposób obniża i tak nisko poziom ogółu.

  3. Nie chodzę do kościoła ale jestem przeciwko zwiększaniu praw dla LGBT. Jak mam wybierać, to popieram zdecydowanie wzmocnienie roli rodziny. Szczególnie jak środowiska LGBT wszystkim wokół zarzucają nietolerancyjność, podczas gdy to właśnie one domagając się coraz to nowych praw, występują otwarcie przeciw rodzinie i tradycyjnym wartościom, które są najzwyczajniej w świecie ponadczasowe i uniwersalne. Moda na LGBT kiedyś może minie, podczas gdy póki co nikt nie wymyślił niczego lepszego niż tradycyjna rodzina gdzie jest mama, tata i dzieci…

  4. @życie w punkt! Za pośrednictwem pieniędzy z różnch fundacji m.in. http://www.batory.org.pl/ (Fundacja filantropa Sorosa) chcą upaństwowić Nasze dzieci i zniszczyć rodzinę jako podstawową jednostkę społeczną!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here