Czy kalkulator ubezpieczenia on-line to dobre miejsce na wyszukanie polisy samochodowej?

0
207
fot. materiały prasowe

Od czego zależy cena polisy samochodowej oraz jak wybrać najlepiej — na to pytanie niezmiennie odpowiedzi szukają właściciele pojazdów. Podpowiadamy, czym kierują się ubezpieczyciele, przedstawiając ofertę cenową i jak kalkulator on-line może nam pomóc w wyborze najlepszej polisy.

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami czterech kółek. Być może jest to nasze pierwsze auto, a możliwe, że od lat mamy swój samochód. Niezależnie od tego, czy nasza historia związana z ubezpieczeniami dopiero się rozpoczyna, czy też mamy już bogate doświadczenia — warto przyjrzeć się kalkulatorom on-line. To rozwiązanie może nam pomóc zaoszczędzić niebagatelne kwoty.

Jakie ubezpieczenie wybrać? Kilka słów o rodzajach polis

Kalkulator przyda nam się, kiedy wykupujemy ubezpieczenie nieruchomości, turystyczne, czy na życie. W przypadku samochodu obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne (OC) stanowi ochronę dla osób poszkodowanych w wyniku kolizji lub wypadku. Autocasco (AC) to ochrona np. przed kradzieżą, zniszczeniem lub częściowym uszkodzeniem. Wykupując polisę Assistance (ASS), zyskujemy wsparcie w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń. W zależności od pakietu możemy liczyć np. na naprawę samochodu, holowanie, wynajem auta zastępczego. Możemy także wybrać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), dostając w zamian możliwość odszkodowania w sytuacji wystąpienia uszczerbku na zdrowiu czy śmierci.

Wysoka cena nie gwarantuje lepszej ochrony. Dlaczego?

Według danych dostarczanych przez analityków rynku ubezpieczeń wysokość kosztów ubezpieczeń, w zależności od firmy, może różnić się o kilkaset procent. W skali roku daje to bardzo wysokie kwoty, często oscylujące nawet wokół tysiąca zł. Na dodatek ciąży na nas obowiązek wykupu pakietu OC. W przypadku braku ciągłości w jego posiadaniu mogą nas czekać wysokie kary rzędu kilku tysięcy zł. Jesteśmy na nie narażeni, jeśli brak ubezpieczenia odkryje policja podczas kontroli drogowej, a także, jeżeli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zauważy to podczas weryfikacji bazy ubezpieczeń.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

W przypadku polisy samochodowej istnieje bardzo wiele czynników, które mogą wpływać na cenę zakupu. Z reguły przyjmuje się, że najwyższą cenę za ubezpieczenie zapłacą młodzi kierowcy, bez doświadczenia za kierownicą. Zakłada się, że osoby młode, do 35 roku życia stwarzają większe ryzyko wypadku na drodze. Podobne założenia dotyczące brawurowego stylu jazdy dotyczą właścicieli BMW, Audi czy Alfa Romeo. W uzyskaniu niskiej ceny przeszkodzi nam historia kolizji oraz zdarzeń drogowych, do których doszło z naszej winy.

Jak sprawnie skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń?

Aby użyć kalkulatora ubezpieczeń, wystarczy wejść na stronę porównywarki cen. W naszym przypadku rekomendujemy kalkulator dostępny na stronie porowneo.pl. Jest prosty w obsłudze i zapewnia dostęp do wielu ofert.

Najpierw należy podać najważniejsze dane dotyczące pojazdu (jego wiek, rodzaj silnika, markę itp.), a także nas samych, czyli właścicieli pojazdu (nasz wiek, miejsce zamieszkania, od kiedy mamy prawo jazdy). Na podstawie uzyskanych informacji ubezpieczyciele mogą przygotować dla nas spersonalizowaną ofertę. Co bardzo wygodne, porównywarka umożliwia nam zapoznanie się z ofertami wielu towarzystw w jednym miejscu, w przejrzystym zestawieniu. Nie musimy obawiać się kruczków. Wszystkie oferty prezentowane są w ten sam sposób. Żadne towarzystwo nie jest traktowane na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dane są obiektywne, a co za tym idzie kryteria czytelne.

Co jeszcze zyskujemy, korzystając z porównywarek cen?

Szybkie zebranie ofert to tylko jeden atut tego rodzaju witryn internetowych. Korzystanie z nich umożliwia nam także zawarcie transakcji. To bardzo wygodne finalizowanie procesu, który rozpoczynamy w dogodnym dla nas momencie. Nie musimy wychodzić z domu, aby wybrać się do biura firmy ubezpieczeniowej lub dzwonić do agenta. Mało tego, nie musimy nawet opuszczać strony, na której znaleźliśmy najbardziej satysfakcjonującą nas ofertę OC, AC, NNW czy Assistance.

Porowneo.pl umożliwia nam dokonanie płatności za ubezpieczenie, co równocześnie oznacza zawarcie umowy na satysfakcjonujących nas warunkach. Zyskujemy czas, oszczędzamy pieniądze i cieszymy się wygodą. A jeśli z czymkolwiek mamy problem lub rodzą się wątpliwości, o których chcielibyśmy porozmawiać z ekspertem, do naszej dyspozycji są zatrudnieni konsultanci. Możemy zasięgnąć ich porady na każdy etapie.

Im więcej wiesz, tym więcej zyskujesz

Dobra porównywarka to także bogate źródło wiedzy. Na stronie internetowej z pewnością znajdziemy wiele artykułów, które pozwolą nam rozszerzyć wiedzę na temat ubezpieczeń, nowości na rynku, zmieniających się przepisów i wielu innych aspektów, które mogą okazać się dla nas użyteczne.

Jak się okazuje, kalkulator stał się zdecydowanie bardziej rozbudowanym narzędziem, niż sugeruje jego nazwa. Nie jest prostym liczydłem, ale czymś w rodzaju wirtualnego biura, w którym możemy się rozgościć i dokonać bezpiecznego zakupu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here