Czy farby akrylowe kupować w zestawach czy na sztuki?

0
77
fot. materiały prasowe

Malowanie farbami to idealny pomysł na rozwój umiejętności i odstresowanie dla każdego. Dzieci i dorośli o zamiłowaniach artystycznych powinni mieć w swojej kolekcji farby akrylowe, dzięki którym stworzą nietuzinkowe obrazy. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy farby akrylowe kupować w zestawach, czy też na sztuki. 

Farby akrylowe – idealne do malowania

Farby akrylowe są szybkoschnące,  a dzięki temu doskonałe do malowania wielu warstw. Co najważniejsze, nasze dzieła mogą znajdować się nie tylko na papierze, ale także na drewnie, gipsie, tkanie, kamieniu, plastiku, metalu i szkle. Warto decydować się na produkty z dużą zawartością pigmentu, którymi osiągniemy dobre krycie. Kiedy chcemy zaopatrzyć się w kilka kolorów tych wspaniałych farb możemy sięgnąć po gotowy zestaw albo kupować je na sztuki. 

Wyprawka dla początkującego malarza i profesjonalisty

Wersją bardzo prostą i odejmującą zmartwień w kwestii wybierania wyprawki dla hobbysty będzie zestaw zawierający akryle, kredki, ołówki i inne akcesoria. To świetny pomysł na prezent oraz szybsza alternatywa dla komponowania całości samodzielnie. Komplet farb to także świetna opcja, najlepiej jeśli będzie zawierał paletkę do mieszania kolorów oraz podstawowe pędzle: mały do precyzyjnych linii, średni i większy to tworzenia tła. Zaletą gotowych pakietów może być ich cena, często po przeliczeniu okazuje się, że za jedną sztukę zapłacimy mniej niż poza zestawem. Trzeba zwrócić też uwagę na wielkość tubki, najpopularniejsze farby akrylowe mają od kilkunastu do kilkudziesięciu mililitrów, ale dostępne są też półlitrowe opakowania. Warto zastanowić się, jaka pojemność jest nam potrzebna. Na sam start najmniejsze opakowania będą wystarczające, sprawdzimy które kolory są najbardziej potrzebne i co w przyszłości dokupić. Szeroką i ciekawą ofertę akcesoriów do malowania, rysowania i szkicowania, posiada sklep plastyczny Szkicuj. To właśnie na tej stronie można znaleźć wszystkie potrzebne produkty, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. 

W poszukiwaniu potrzebnych farb 

W przypadku wszystkich produktów zakup zestawu jest opłacalny kiedy wiemy, że będziemy korzystać z każdego elementu zawartego w środku. Jeśli w komplecie znajdują się na przykład dwa kolory, które już mamy i nie są potrzebne – lepiej zdecydować się na kupienie na sztuki. Osoby, które dużo malują wykorzystują więcej farb, dla nich zapas odcieni, które najszybciej się zużywają będzie przydatny. Kiedy pragniemy samodzielnie wybrać farby akrylowe koniecznie musimy mieć trzy kolory podstawowe: czerwony, żółty i niebieski. Po ich odpowiednim wymieszaniu uzyskamy pomarańczowy, zielony i fioletowy, a z ich łączenia jeszcze inne odcienie. Przyda się jeszcze biel do rozjaśniania i budowania perspektywy, oraz czerń do nadawania głębi. Musimy pamiętać też o pędzlu, paletce do mieszania, kartkach lub płótnie. Sprawdź koniecznie farby akrylowe w ofercie Szkicuj.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here