Czy dwa autobusy miną się pod wiaduktem przy ul. Batorego?

0
5021
fot. ZielonaNews.pl

Coraz bliżej otwarcia drogi przy ul. Batorego (prawdopodobnie już 16 grudnia droga zostanie otwarta – czytaj więcej: Znamy datę otwarcie ul. Batorego). Kontrowersje wokół inwestycji jednak wciąż się mnożą.

Czytaj dalej za reklamą —>Droga jest szersza. Na pewno?

Wielu zielonogórzan kwestionowało to, że droga pod wiaduktem zostanie poszerzona. Wczoraj pisaliśmy o tym, że droga powinna być szersza (przynajmniej tak zakłada dokumentacja. Ale już część z Was posyła nas z urządzeniami pomiarowymi, by to zweryfikować. I do tego się przymierzamy :), choć wierzymy w to, że inwestycje są realizowane zgodnie z założeniami dokumentacji]. Pojawiły się jednak kolejne pytania. Między innymi o to, czy taka szerokość jest wystarczająca by minęły się dwa autobusy. Z tym pytaniem skierowaliśmy się do MZK.

Czytaj dalej za reklamą —>Czy dwa autobusy miną się pod wiaduktem przy ul. Batorego?

Czy dwa autobusy miną się pod wiaduktem na Batorego? – Musiałbym wjechać i zobaczyć. Ale autobusy nie powinny mieć problemów by się minąć. Szerokość autobusu elektrycznego Ursus wynosi 2,55 m bez lusterek, a z lusterkami około 3 m. Pozostałe autobusy mają taką samą szerokość, ale mniejsze lusterka – wyjaśnia nam Jacek Newelski, kierownik Sekcji Rozkładów Jazdy i Marketingu a także kierowca w MZK. A czy MZK planuje takie testy przeprowadzić – pytamy żartobliwie. – Nie planujemy – tłumaczy Newelski. I zaznacza, że szerszy wiadukt z pewnością wpłynie na płynność ruchu w tej części miasta.

Czytaj dalej za reklamą —>Samochód z autobusem nie mijały się pod wiaduktem

Do tej pory były problemy z tym, żeby autobus i samochód osobowy swobodnie minęły się pod wiaduktem. Teraz tego problemu nie będzie – wyjaśnia Newelski. Podkreśla także, że szansa, że dwa autobusy spotkają się pod wiaduktem jest mała. – Autobusy na tej trasie jeżdżą z częstotliwością co 10-15 minut w każdym kierunku – tłumaczy kierownik z MZK. Może się jednak zdarzyć, że mijać się będzie na przykład ze śmieciarką lub innym samochodem ciężarowym. – Nie znam wymiarów śmieciarki, ale jestem pewien, że kierowcy sobie poradzą – zapewnia Newelski.

Czytaj dalej za reklamą —>Będzie nowy rozkład jazdy

Kiedy pojawi się nowy rozkład jazdy? – Czekamy na informację o otwarciu drogi pod wiaduktem. Wówczas dostosujemy rozkład i będzie dostępny na naszej stronie – wyjaśnia. Przypomina także, że kiedy autobusy linii 4,12,19,23,55 i N2 zostaną przywrócone na stale trasy wówczas zostanie zlikwidowana linia Z19. – Ta linia była bezpłatna. Przywrócone na stałe trasy linie są płatne – tłumaczy Newelski.

Czytaj także:

Czy droga pod wiaduktem została poszerzona?

Kiedy otwarcie drogi pod wiaduktem przy ul. Batorego? Znamy datę!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here