Czy czarna farba do włosów to radykalny wybór?

0
39
fot. materiały prasowe

Włosy są jednym z największych atutów kobiecości, dlatego panie poświęcają im wiele uwagi. Odpowiednia pielęgnacja i dobrze dobrana fryzura potrafią całkowicie odmienić image. Znaczną rolę w takich zabiegach ma kolor włosów. Jego zmiana to najszybszy sposób na metamorfozę, którą z łatwością można przeprowadzić także w domu. Ogromny wybór kolorów i odcieni farb do włosów daje wiele możliwości na zmianę dotychczasowego wizerunku, szczególnie jeśli decyzja pada na mocne i ciemne odcienie. Czy czarna farba do włosów wiąże się z jakimiś ograniczeniami?

Czarny kolor włosów – do jakiego typu urody?

Zmiana koloru włosów na ciemną barwę to zawsze wyraźna zmiana. Ze względu na to, iż czarną farbę do włosów niełatwo usunąć, warto upewnić się, że jest to kolor odpowiedni do danego typu urody. Czerń należy do zimnych odcieni, dlatego sprawdzi się najlepiej u kobiet o chłodnym typie urody. Włosy o tej barwie dobrze współgrają z oliwkową i śniadą karnacją oraz oczami o ciemnej oprawie. Należy także pamiętać, że czerń uwydatnia rysy twarzy, dlatego nie zaleca się jej paniom, które chciałyby zniwelować mocno zarysowane kontury. 

Jak wybrać najlepszą czarną farbę do włosów?

Każda dobra farba do włosów, niezależnie od odcienia, powinna być trwała, czyli niepodatna na zmywanie. Słabej jakości produkt będzie gubił swój kolor po każdym umyciu włosów, w efekcie będą one wyglądały na wypłowiałe, a po wymarzonym kolorze zostanie już tylko wspomnienie. W przypadku czarnych farb do włosów istotną rolę odgrywa także ich mocne krycie. Najlepszy produkt koloryzujący zapewnia całkowite pokrycie naturalnego koloru, w tym także włosów siwych.

Nie należy także zapominać o składzie wybieranej farby. Najtańsze specyfiki mają w składzie składniki, które działają niekorzystnie na strukturę włosów. Należy więc wystrzegać się produktów zawierających amoniak. Podsumowując, najlepiej zdecydować się na produkt dobrej jakości, który zadba o odpowiedni odcień przy jednoczesnej pielęgnacji, tak jak czarna farba do włosów Garnier

Efekty czarnej koloryzacji włosów

W przypadku wyboru tego odcienia, mamy pewność, że kolor będzie spełniał nasze oczekiwania. Mocne odcienie zgrywają się z większością naturalnych barw włosów. Co więcej, po farbowaniu czarne włosy nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, w przeciwieństwie do koloru blond, który wymaga stosowania dodatkowych kosmetyków zapobiegających występowania żółtych tonów. Do czarnych odcieni wystarczy dobrać ulubiony szampon do włosów farbowanych, który nada subtelny połysk fryzurze.

Czy da się przefarbować czarne włosy?

Decydując się na czarne włosy, trzeba pamiętać, że zmiana koloru na inny odcień nie będzie prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy dokonać dekoloryzacji, która pozwoli na pozbycie się ciemnego pigmentu. Można to zrobić w salonie lub w domu przy pomocy specjalistycznych substancji. Dopiero po dokonaniu takiego zabiegu można nakładać farbę w nowym odcieniu. Ze względu na złożoną procedurę dekoloryzacji, wybór czarnego odcienia na włosach powinien być przemyślanym zabiegiem. 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here