Czy będą miejsca parkingowe? To zależy od mieszkańców. Jest szansa na nowy parking

4
516
Będą nowe parkingi w Zielonej Górze?
freepik.com

Podczas dzisiejszej audycji radia Index z prezydentem miasta, jeden ze słuchaczy zadał ważne pytanie związane z brakiem miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 7.

Z parkingu skorzystają wszyscy

Gościem dzisiejszej audycji był wiceprezydent Dariusz Lesicki. Jeden ze słuchaczy audycji zapytał, co miasto zamierza zrobić z problemem braku parkingu przy SP nr 7, na ul. Zielonogórskiej w Parku Braniborskim. – Nie da się dziecka do szkoły odwieźć, czy musi stać się nieszczęście? – pyta słuchacz. Wiceprezydent Lesicki zapewnił, że problem jest znany miastu i trwają konsultacje nad stworzeniem nowych miejsc parkingowych. – Przede wszystkim chodzi nam o miejsca, które pozwalałyby bezpiecznie odwieźć dzieci do szkoły bez potrzeby parkowania na krawężnikach. Popołudniami mogłyby służyć mieszkańcom okolic, chociażby ul. Władysława IV, jako miejsca parkingowe – odpowiedział Dariusz Lesicki. Wiceprezydent zapewnia, że prowadzą rozmowy z mieszkańcami okolic ul. Braniborskiej i ul. Władysława IV i jeśli okaże się, że parking rzeczywiście jest potrzebny, miasto podejmie konkretne działania. W najbliższych dniach nastąpi rozstrzygnięcie sprawy.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Kiedyś dzieci do szkoły chodziły !!!!
    Dlaczego nie ma tam autobusów ? Podobno był nawet projekt P. Kubickiego, że uczniowie najmłodszych klas miały mieć bezpłatne autobusy …. Uczmy dzieci samodzielności, to wygodnictwo rodziców.
    Niech zrobią ankiety czy potrzebna jest dodatkowa linia do szkoły (teraz gdzieś w pobliżu jedzie 6, ale chyba co godzinę) , czy sa połączenia z innymi częściami miasta ….

  2. Taki sam problem z brakiem miejsc parkingowych jest przy Żłobku Miejskim nr 7 na ulicy Braniborskiej. Z rana i popołudniami jest tam tragedia.

  3. Bardzo dobrze, parking zawsze się przyda, miejsc permanentnie brakuje i problem ten dotyczy w podobnym stopniu większości polskich miast – przede wszystkim tych większych, które są znacząco zatłoczone i trudno się tam poruszać nawet z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej. Zarówno dzieci powinny móc bezpiecznie docierać do szkoły, jak i sami kierowcy komfortowo pozostawiać swoje auta. Mieszkając od dziecka w podwarszawskim Modlinie doskonale zdaję sobie sprawę jak istotne są dziś miejsca parkingowe. U siebie mam ich na szczęście pod dostatkiem. Jeśli kiedykolwiek tutaj traficie i będziecie zamierzali wylecieć w podróż z lotniska, wpadnijcie na http://fortparking.pl/ bo warto.

  4. Bardzo dobrze, że liczba miejsc parkingowych się zwiększa. Często jest bardzo ciężko zaparkować blisko pracy, lotniska, mieszkania. Na szczęście, gdy jadę na lotnisko, to już mam jeden swój ulubiony parking, na którym zawsze jest pełno miejsca – https://parkujgo.pl/. Jakbyś leciał z Balic, to serdecznie polecam 🙂

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here