Część wiaduktu przy ul. Zjednoczenia jest zamknięta. Trwa remont (ZDJĘCIA)

0
414

Od 4 maja nieczynna jest wschodnia część wiaduktu przy ul. Zjednoczenia. Wyłączenie z ruchu tej części ma potrwać do lipca.

Remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo przez najbliższe miesiące przy ul. Zjednoczenia będą spore utrudnienia. Zmiany są odczuwalne głównie w godzinach szczytu, kiedy to w tej części miasta tworzą się spore korki.

Remontowana wschodnia część wiaduktu

Remont był jednak długo wyczekiwany. Zmodernizowana zostanie wschodnia część wiaduktu od ronda PCK do ul. Energetyków (jezdnia w stronę marketu Kaufland). Przy wiadukcie mają zostać wykonane m.in. prace rozbiórkowe i roboty ziemne, żelbetonowe płyty przejściowe na dojazdach, wykonanie nowych elementów gzymsów oraz kap, zamontowane balustrady i barierki,  montaż elementów krawężników oraz balustrad i barier, wykonanie nawierzchni cienkowarstwowej gr. 5 mm na chodnikach. W ramach zadania ma być wyremontowana także ul. Zjednoczenia na odcinku od ronda Polskiego Czerwonego Krzyża do wiaduktu nad linią kolejową w części obejmującej odcinek od km 1+208,20 do wiaduktu (jezdnia prawa) oraz od km 1+225,57 do wiaduktu (jezdnia lewa)  (czytaj także: Czy znów będzie remont ul. Zjednoczenia?)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here