Czas na kwalifikacje wojskowe. Kto i kiedy dostanie wezwanie?

0
643
Designed by Freepik

Kalifikacja wojskowa na terenie Zielonej Górze będzie miała miejsce od 9 lutego do 16 marca 2018. Obowiązkiem zgłoszenia się do komisji podlegają mężczyźni, którzy urodzili się w 1999 r.

Obowiązkowa Komisja

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998 nie posiadający określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się także te kobiety, które urodziły się w latach 1994– 1999 i posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a które w roku 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub na uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. z 2017 poz. 944).

Osoby wyżej wymienione mają obowiązek zgłosić się osobiście do  Powiatowej Komisji Lekarskiej w Zielonej Górze ul. Wazów 44 ( w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”) w czasie określonym w wezwaniu. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here