„Cyfrowy doktor” wesprze pogotowie?

0
333
fot. ZielonaNews.pl

Sejmik Województwa pochyli się nad wnioskiem pogotowia w Zielonej Górze, które planuje uruchomienie systemu pozwalającego na łączność ratowników z lekarzem koordynującym. Podobne rozwiązanie działa już w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp.
„Cyfrowy doktor” wesprze pogotowie?

Obecnie tylko w jednej karetce jeździ lekarz ze specjalistycznym zespołem. W pozostałych pięciu w ambulansach nie ma lekarza. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego „Cyfrowy doktor” (bo tak nazywany jest system) pozwoli na szybsze przyjęcie pacjentów, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy.  Wszystko to dzięki wprowadzeniu stanowiska lekarza koordynującego do systemy ZRM. To właśnie on miałby dokonywać wstępnej selekcji pacjentów na tych, którzy potrzebują pilnej wizyty na SOR i tych „mniej pilnych”.
W ramach inwestycji zorganizowano by nie tyko stanowisko lekarza koordynującego, ale zakupiono by odpowiedni serwer wraz z oprogramowanie, konsolę operatorską oraz moduł łączności satelitarnej, a także stworzony by cały system umożliwiający łączność między lekarzem a ZRM. Planuje się także wzbogacenie zespołów w sprzęty audio-video pozwalające na kontakt. Kwota dotacji to 997.3 tys. zł. Więcej przeczytacie na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here