Co ze zmienioną organizacją ruchu przy ul. Chrobrego? Wróci tu ruch jednokierunkowy?

0
1007
fot. ZielonaNews.pl

Czy wiecie coś o niekończącej się, zmienionej organizacji ruchu na ul. Chrobrego od Matejki do ul. Podgórnej? Czy wróci stara organizacja jak już otwarty jest wjazd od ul. Podgórnej? – pytał nas Czytelnik, pan Piotr. My z kolei z tym pytaniem udaliśmy się do magistratu. Jak się okazało zmiany w organizacji ruchu jeszcze potrwają.

Ruch przy ul. Chrobrego dalej ze zmianami

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Chrobrego (nieopodal urzędu skarbowego) trwa od 12 czerwca 2018 roku. Wyłączony z ruchu został na jakiś czas plac Matejki. A część ul. Chrobrego, która do tej pory była jednokierunkowa, stała się odcinkiem jezdni o ruchu dwukierunkowym. W magistracie pytaliśmy, czy w związku z zakończeniem pracy przy pl. Teatralnym i pl. Matejki ruch na tym odcinku będzie zmieniony. – Zmiana organizacji ruchu niestety pozostanie do czasu zakończenia rozbudowy muzeum – poinformowała nas Monika Krajewska z departamentu inwestycji miejskich. Z kolei koniec prac przy muzeum jest zaplanowany na maj 2020 roku.

Przebudowa Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Gmach Muzeum Ziemi Lubuskiej zostanie rozbudowany. Nowoprojektowana część budynku będzie połączona z istniejącą częścią Muzeum przejściami na kondygnacjach piwnicy, parteru i I piętra. Na poziomie piwnicy zaprojektowany został garaż na 2 samochody osobowe, zespół sanitarny, pomieszczenia techniczne m.in. podręczny warsztat służący do wykonywania drobnych prac i napraw oraz pomieszczenia gospodarcze i socjalne.  Na parterze zaprojektowano hall wejściowy, salę wielofunkcyjną oraz pokoje biurowe. Hall to także miejsce eksponowania części zbiorów, m.in. będzie tu umieszczony portal – jedyny renesansowy zabytek architektury w Zielonej Górze. Ta przestrzeń przeznaczona jest na obszerne foyer z szatnią, kasami i toaletami. Na parterze swoje miejsce będzie miała wspomniana sala wraz z zapleczem, która zależnie od potrzeb może być kinowa lub pełnić funkcję sali konferencyjnej i edukacyjnej. Więcej na temat rozbudowy przeczytacie na stronie Muzeum Ziemi Lubuskiej —> http://mzl.zgora.pl/rozbudowa-i-modernizacja-mzl/informacje-o-projekcie-rozbudowa-i-modernizacja-mzl/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here