Co ze stołówką dla III LO. Ci, którzy chcieli jej budowy z niej nie skorzystają

0
311
fot. Facebook

III LO już dwa lata temu wywalczyło pieniądze na budowę stołówki  w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Na tę inwestycję zagłosowało 7 tys. osób. Niestety, pieniędzy, które wygospodarowano na ten cel było za mało. Miasto zmodyfikowało wymagania. Ale i to nie wystarczyło, bo mimo, że magistrat zrezygnował z niektórych, bardziej kosztownych elementów (jak na przykład z własnej kuchni), to koszty realizacji wzrosły. W końcu miasto dopłaciło. Przetarg wygrał Partnerbud-Projekt, który zaproponował kwotę 1,5 mln zł. (Czytaj więcej: Co ze stołówką dla III LO. Mimo, że bez kuchni jest droższa). Ale wielu efektów prac nie widzi.

Co ze stołówką dla III LO?

Niedawno prezydent Kubicki chwaląc się planami inwestycyjnymi na bieżący rok pokazywał projekt stołówki. Termin jej oddania określono na koniec maja 2018 roku. Jest to chyba niemożliwe. W związku z tym pytam się prezydenta w imieniu uczniów i rodziców. Kiedy nareszcie rozpocznie się budowa stołówki i kiedy zostanie oddana do użytku? Na koniec dodam, że najmłodsi uczniowie, którzy 2 lata temu zbierali podpisy, są obecnie w trzecich klasach i nie mają szans na skorzystanie z obiektu, który sami rekomendowali i wywalczyli. I tym powinni zająć się radni PO, zgłaszając swoje pomysły w sprawie budżetu obywatelskiego. Terminowością realizacji zadań – mówił podczas ostatniej sesji rady miasta Jacek Budziński, radny PiS.

Stołówka będzie na czas

Magistrat wyjaśnia jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem. – Przetarg na wyłonienie wykonawcy w systemie „zaprojektuj i wybuduj” został rozstrzygnięty pod koniec III kwartału 2017 roku. Umowę podpisano 28 września 2017r. Z treści umowy wynika, że
dokumentacja projektowa zostanie opracowana w terminie 120 dni od dnia podpisania umowy i tak też się stało. W II połowie stycznia 2018 r. wykonawca złożył dokumentację i uzyskał pozwolenie na budowę. W dniu 2 lutego został przekazany plac budowy pod realizację robót. Zadanie jest realizowane zgodnie z harmonogramem – wyjaśniają urzędnicy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here