Co z zielenią przy pl. Teatralnym i pl. Matejki?

7
1010
fot. ZielonaNews.pl

Plac Teatralny wygląda jak betonowa pustynia – wielokrotnie wskazywali mieszkańcy miasta. Teraz uwagę na problem w imieniu mieszkańców radny Jacek Budziński.Obsadźmy betonową pustynię

Mieszkańcy proponują aby Plac Matejki i Plac Teatralny obsadzić jednak(mimo negatywnej opinii lubuskiej konserwator zabytków) nowymi ale już podrośniętym drzewami. Na rynku funkcjonują firmy, które się tym zajmują. Drzewa w przenośnych donicach to rozwiązanie niewystarczające. Jest to tym bardziej uzasadnione, że Program funkcjonalno-użytkowy zagospodarowania Placu Teatralnego i Placu Matejki oprócz widowni na świeżym powietrzu zapewniał również miejsca do wypoczynku na trawie w śródmieściu, natomiast Plac Matejki nabrałby trochę kolorów dzięki rabatom kwiatowym i zieleńcom. Nie sądzę aby zieleń była niedozwolona przy zabytkach. Wg mieszkańców po rewitalizacji ten teren przypomina raczej betonową pustynię niż teren zrewitalizowany – tłumaczył Budziński.Będą nasadzenia

W odpowiedzi magistrat wyjaśniał, że likwidacja miejsc przewidzianych dla zieleni na Placu Matejki nastąpiła w związku z uzgodnieniami z Konserwatorem Zabytków. – Projekt zakłada nasadzenie na Placu Matejki dwóch drzew w gruncie oraz trzech w donicach o wym. 2mx2m wraz z niską roślinnością. Istnieje możliwość celem ukwiecenia terenu ustawienie dodatkowych donic, kwietników z roślinami sezonowymi – wyjaśniają urzędnicy.

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

 1. Radny Budziński: – Póki czas możecie zmienić konserwatora zabytków.
  Zawsze myślałam że razem z inwestycją rosną drzewa, a tu się pospieszyli, inwestycja jest a drzewa nie urosły.
  Tak debilnego tłumaczenia ze strony miejskich urzędasów to dawno nie czytałam.

 2. Drzewka, które sadzi miasto są bardzo mało odporne i większość z nich usycha( widoczne na zdjęciu) włączając głogi ozdobne. W Zielonej Górze dobrze przyjmują się klony kuliste i są bardzo piękne i łatwe w pielęgnacji i odporne (patrz: obok PKO BP na Żeromskiego. Pięknie by wyglądała Westerplatte z klonami kulistymi:)

 3. Pseudo pomnik na placu Matejki też jest do wymiany (rdzewieje i jest brzydki)!
  Nie można dawać dowolności artyście w formie artystycznej…
  Jak ma mniej więcej wyglądać pomnik i co przedstawiać powinno być określone z góry.
  To nie pomnik Andrzeja H. który zawsze wiadomo, że wyjdzie dobrze 🙂

 4. Taki sam pomnik nalezy postawić na stacjii PKP. Pociągi sie nie będą zatrzymywać i pojadom dalej.

 5. Zielona Góra staje się powoli Betonową Górą ! Jeszcze trochę rządów “bezpartyjnego” drwala ( P. Kubicki) i PSL z którym wybiera się do wyborów i znów będziemy mieli sitwę w UM !

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here