Co z ruchem rowerzystów po deptaku? Prezydent odpowiada

1
2153
fot. ZielonaNews

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o interpelacji radnego Janusza Rewersa, w której pytał m.in. o zakaz wprowadzenia jazdy rowerem na deptaku. (czytaj więcej: Czy magistrat wprowadzi zakaz jazdy rowerem po deptaku?).W interpelacji radny pytał prezydenta m.in o to, czy magistrat rozważa możliwość powrotu zakazu poruszania się rowerem na deptak. J. Rewers zaproponował także by zastanowić się nad wyznaczeniem ścieżek rowerowych na deptaku. My z kolei opublikowaliśmy sondę, by poznać zdanie zielonogórzan. W dyskusji pod artykułem nie brakowało różnych opinii i przeciwstawnych zdań. Suma summarum w sondzie ZielonaNews.pl zielonogórzanie opowiedzieli się za tym, by jednak pozwolić rowerzystom na ruch  rowerem po deptaku.

Screen z sondy przeprowadzonej na naszym portaluNa interpelację odpowiedział także sam prezydent Janusz Kubicki. – Z uwagi na nawierzchnię i charakter starówki departament Zarządzania Drogami nie widzi możliwości wyznaczenia ścieżek rowerowych na ulicach objętych deptakiem. Ponadto zgodnie ze stanowiskiem policji wprowadzenie zakazu poruszania się rowerami po deptaku spowoduje przeniesienie zagrożenia na drogi dookoła, które nie zawsze są przystosowane do ruchu rowerami i powodować to będzie poruszanie się nimi po jezdniach powodując zagrożenia dla rowerzystów – informuje prezydent miasta. W całości odpowiedź do interpelacji znajdziecie poniżej.


PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli deptak jest oznakowany jako strefa zamieszkania, to policja i straż miejska mają obowiązek egzekwowania z całą surowością tego przepisu od rowerzystów.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here