Co z rondem koło Focus Mall? Można zgłaszać uwagi

2
901
fot. ZielonaNews.pl

W czerwcu 2017 roku prezes firmy P.A. Nova poinformowała o planach budowy centrum handlowego w miejscu, gdzie niegdyś była Estrada. Równolegle z budową centrum miały toczyć się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Wrocławskiej i ul. Sienkiewicza (nieopodal Focus Mall). W tym miejscu miało powstać rondo. Jednak od tego czasu minęło już ponad półtora roku, a na placu budowy zupełnie nic się nie dzieje. Wygląda na to, że inwestycja czeka na decyzję wojewody. Ten ma ją wydać w najbliższym czasie, a póki co czeka na uwagi. (WIZUALIZACJE RONDA I CENTRUM HANDLOWEGO —> ZOBACZ)

Czekanie na odstępstwa…

Jak informowaliśmy we wrześniu opóźnienia w inwestycji związane są z tzw. odstępstwami, które daje ministerstwo. Już w lutym  ubiegłego roku Ewa Bobkowska, prezes firmy P.A. Nova podkreślała, że wszelkie plany i zgody na budowę parku handlowego już są, ale prace nie mogą ruszyć, zanim nie zostaną rozwiązane problemy z rondem. – Część terenu pod rondo należy do Urzędu Wojewódzkiego, dlatego musimy walczyć o rozwiązania projektowe – wyjaśniała Bobkowska. E połowie stycznia 2019 na BIP Urzędu Wojewódzkiego pojawiło się obwieszczenie wojewody lubuskiego, w którym informuje, że wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: ”Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 283 od km 3+993,10 do km 4+106,30, polegająca na rozbudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 282 (ul.Wrocławska) z drogą powiatową nr 4411F (ul. Henryka Sienkiewicza) w Zielonej Górze do ronda turbinowego”.  Do czasu wydania decyzji można zgłaszać uwagi. – Materiał dowodowy zgromadzony w przedmiotowej sprawie, będzie udostępniony do wglądu w godzinach pracy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Jagiellończyka 8 w Wydziale Infrastruktury, pokój 1402 – XIV piętro. Do czasu wydania decyzji, strony postępowania mogą zapoznać się z ww. materiałem oraz złożyć swoje uwagi i wnioski – czytamy w obwieszczeniu.

Obiekty handlowe w miejscu po Estradzie

Rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej. W miejscu po Estradzie powstaną trzy obiekty handlowe o łącznej wielkości ok. 5-6 tys. mkw. Będzie tez parking na ok. 350 miejsc.  – Będzie tam park handlowy i market jednego z operatorów sieci spożywczych – mówiła wcześniej prezes firmy P.A. Nova. Konkretnych informacji na temat marek, które miałyby się pojawić tutaj, nie ma. – Mamy to już skomercjalizowane. Ale póki się szyldów nie wiesza, to się nie ujawnia takich informacji. To jest bardzo dobry punkt, więc z wynajmem nie ma najmniejszych problemów – mówiła Bobkowska. Koszt inwestycji oszacowano na 45-48 mln zł (wraz z przebudową skrzyżowania).

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Rondo w tym miejscu to najgorsze rozwiązanie dla tej lokalizacji, wystarczy zobaczyć co się dzieje przy nowym rondzie na wrocławiskiej z pileckiego. Jak powstanie rondo to w godzinach szczytu będzie korek z każdej strony….

  2. Też nie widzę tam ronda. Sąsiednie skrzyżowania sterowe sygnalizacją świetlną nie są skoordynowane, więc potoki samochodów będą się kumulowały na rondzie. Rozwiązaniem powinna być sygnalizacja świetlna skoordynowana tzw. zielona fala na całym ciągu ulic Konstytucji 3 maja, Wrocławska.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here