Co z remontem wiaduktu i ulicy Batorego?

2
2246
fot. ZielonaNews.pl

Kolejarze obiecują, że w sierpniu pozwolą wejść naszej firmie, która przebuduje ul. Batorego pod wiaduktem. Jeśli tak się stanie, jak mówią, to w połowie grudnia powinna być oddana poszerzona ul. Batorego – mówił na antenie radia Zielona Góra Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent miasta.

Czytaj dalej za reklamą —>Co z remontem wiaduktu i ulicą Batorego?

Na remont wiaduktu nad ul. Batorego czekamy już ponad rok. Z informacji których udzielił nam w lutym Bogdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, wynikało, że remont wiaduktu powinien skończyć się do końca sierpnia. Teraz termin ten wydaje się mało realny. Wiceprezydent K. Kaliszuk na antenie Radia Zielona Góra poinformował, że droga pod wiaduktem będzie oddana pod koniec roku.

Czytaj dalej za reklamą —> Wspólna inwestycja miasta i PKP

Przypomnijmy, że realizacja inwestycji (wiaduktu i drogi pod nim) jest wspólnym przedsięwzięciem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz miasta Zielona Góra. To właśnie PKP odpowiada za remont wiaduktu. Drogą pod nim ma zająć się miasto. Miasto na remont drogi zaplanowało niecałe 700 tys. zł. Budimex zadania podejmie się za 3,3 mln zł. Innych chętnych nie było. Miasto partycypuje także w kosztach przebudowy wiaduktu.

Czytaj dalej za reklamą —> Miasto dopłaci ponad 2 mln zł do remontu ul. Batorego przy wiadukcie

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. W przyszlym roku Formuła 1 w Polsce? Po ulicach batorego i zjednoczenia to Kubica będzie pierwszy,bo inni się pogóbiom.

  2. O ile szerszy jest nowy wiadukt od starego? Bo ze zdjęć wynika, że niewiele. Może 2 metry?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here