Co z Parkiem Mazurskim w Zielonej Górze? Powstanie jeszcze w tym roku

0
1162

Mieszkańcy miasta pytają o to kiedy rozpoczną się prace związane z Parkiem Mazurskim. W ich imieniu z interpelacją wystąpił radny Jacek Budziński. Magistrat ma dobre wiadomości: zakłada, że praca uda się zakończyć jeszcze w tym roku.
Co z Parkiem Mazurskim w Zielonej Górze?

– Mieszkańcy osiedli Mazurskiego, Pomorskiego i Śląskiego pytają o termin rozpoczęcia prac realizujących projekt z BO 2019, czyli Parku Mazurskiego. Są ciekawi na jakim etapie prac są prace na poziomie administracyjnym i projektowym, jak będzie wyglądał ostatecznie projekt graficzny, jaki jest zakres zaplanowanych prac adaptacyjnych i co najważniejsze kiedy planowany jest przetarg i termin zakończenia prac – dopytuje w imieniu mieszkańców radny Budziński.

Przetarg wkrótce, a realizacja jeszcze w tym roku
Urząd miasta wyjaśnia, że został wybrany wykonawca PFU z terminem do 30 czerwca 2021. – W lipcu zostanie ogłoszony przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj z terminem realizacji do końca października 2021 – informuje urząd miasta. Ze względu na koszty zakres prac został zmniejszony  i obejmuje: ścieżki piesze z miału kamiennego, a w miejscach podmokłych, ścieżki drewniane, mini boisko do gry w piłkę nożną z bramkami, hamaki, drewniany tor przeszkód, ławo-stoły, drewniane elementy placu zabaw, mostek przez strumień, ławki i kosze parkowe.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here