Co z kompleksem na terenie byłej fabryki Zefam?

1
1301
fot. materiały prasowe

Przy ul. Sienkiewicza 9 miał powstać kompleks handlowo-usługowy. Miasto pracowało nad projektorem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie u. Sienkiewicza i Strzeleckiej. Przeprowadzone były także konsultacje społeczne. W wyniku pandemii procedura jednak stanęła…
Zmiany na terenie byłej fabryki Zefam

W ubiegłym roku pisaliśmy o planowanych zmianach na terenie byłej Fabryki Zefam (Nowy kompleks handlowo-biznesowy powstanie przy ul. Sienkiewicza). Miały się tu pojawić zarówno biura jak i obiekty usługowe, a nawet hotel. W lutym miasto wyłożyło projekt zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Sienkiewicza i ul. Strzeleckiej. Projekt planu zakładał przede wszystkim lokalizację na terenie byłej fabryki Zefam szerokiego zakresu usług, w tym także obiektów wielkopowierzchniowych. Do 9 marca można było składać uwagi. Paweł Zalewski, radny miasta, zwrócił uwagę, że miasto w terminie 21 dni powinno rozpatrzeć uwagi do planu. W związku z tym zwrócił się do magistratu z prośbą o przekazanie listy złożonych uwag mieszkańców wraz ze sposobem ich rozpatrzenia.

Magistrat: pojawiły się poważne wątpliwości co do sensu realizacji takich funkcji
W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że w związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii i zmianami na rynku gospodarczym, pojawiły się poważne wątpliwości co do sensu realizacji takich funkcji i trudno jest ocenić kiedy sytuacja ustabilizuje się na tyle, że będzie można powrócić do omawianej procedury. – Jeżeli powrót ten nastąpi, wszystkie złożone uwago zostaną rozpatrzone, a rozstrzygnięcie obejmujące poruszone zagadnienia będzie włączone do dokumentacji planistycznej – poinformował magistrat w odpowiedzi na interpelację radnego (tutaj znajdziecie całą treść odpowiedzi). Podkreślił także, że zgodnie z trybem sporządzenia planów miejscowych wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wglądu do tych dokumentów, jak również udostępnienia ich w trybie informacji publicznej.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. A inwestor zafundował miastu rondo i może sobie popatrzyć jak auta jeżdżą w kółko. I tyle mu zostało.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here