Mieszkańcy pytają: Co dalej z kinem Nysa?

8
2823
fot. Google Maps print screen

Podczas ostatniej sesji rady miasta radny Jacek Budziński pytał o plany dotyczące obiektu, gdzie kiedyś znajdowało się kino Nysa. – Mieszkańcy pytają co dalej będzie działo się z obiektem kina Nysa przy ul.Niepodległości? Jakie plany wobec tego budynku ma obecnie inwestor i kiedy ma zamiar je zrealizować? – pytał radny.Co z kinem Nysa w Zielonej Górze?

W odpowiedzi magistrat wyjaśnił, że dla obszaru, na którym znajduje się obiekt został określony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. – Zgodnie z tym planem wskazana nieruchomość zlokalizowana jest na terenie zabudowy usługowej, w ramach której możliwa jest realizacja wyłącznie usług z zakresu: kultury, sztuki, rozrywki, administracji, nauki, oświaty, kształcenia, gastronomii – wyjaśnia magistrat. Urzędnicy wyjaśniają także, że urząd nie posiada informacji od inwestora, które z wymienionych działalności i w jakim terminie zamierza on zrealizować. – Zakres prac budowlanych przy wyżej wymienionym obiekcie również nie jest znany, ponieważ inwestor nie złożył żadnego wniosku o pozwolenie w tym zakresie. Możliwość potencjalnych zmian budowlanych jest jednak bardzo ograniczona z racji tego, że kino Nysa jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków – wyjaśniają urzędnicy.

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. To się pyta radny czy mieszkańcy?
  Jest to teraz obiekt prywatny i miastu a szczególnie jego mieszkańcom co do tego.
  Trzeba było myśleć o tym, że budynek może być potrzebny w mieście, zanim został sprzedany w prywatne ręce.
  A teraz na deptaku będzie straszyła zabytkowa ruina.
  Podobnie jest z budynkiem po KW PZPR czy Domem Towarowym Centrum.

 2. Czyli Estrada, dawne kino Wenus, Market Pod Topolami oraz Złoty Dom BIS. Szkoda tego obiektu. Następna ruina w mieście:(

 3. danka zielonogórzanka. Obiekt kina Nysa mogło kupić miasto.Proszę mieć pretensje do prezydenta, ae tego nie zrobił, a to raptem 1,2 mln zł.

 4. Tam drodzy mieszkańcy zostanie otwarty nowy luksusowy market badz wykwintna,ekskluzywna,wloska restauracja la piaczenza serwujaca lokalne,wloskie przysmaki prosto z zamrazarki

 5. Nie mogę zaakceptować sytuacji, że miasto nie potrafi zagwarantować jakiegoś sensownego planu zagospodarowania sprzedawanych nieruchomości. W umowie powinien być przede wszystkim ustalony ostateczny termin zakończenia inwestycji!!! Nie może być sytuacji, że piękne obiekty popadają w ruinę! To powinno skutkowac karami finansowymi!!!

 6. DerrGo – co ma miasto do prywatnej własności? Ktoś kupił budynek kina od firmy nie od miasta.
  A teraz czeka na to aż ten zabytek się rozsypie i nadzór budowlany wyda nakaz rozbiórki, i nie pomoże konserwator zabytków.
  A wtedy będzie czysta działka w samym centrum miasta.
  I radny Budziński może się dziwić i pytać – to jego, radnego prawo. Ja też to mogę. I tyle naszego.

 7. Mam wrażenie że w mieście budują te same osoby, kupują budynki te same osoby, w radzie miasta te same stare wyjadacze. Dlatego jest zastój.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here